zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Nocturnus AD udostępnia teledysk do "Apotheosis"

24.08.2019 18:48  autor: Verghityax, źródło: profil Nocturnus AD na Facebooku

Deathmetalowy Nocturnus AD udostępnił teledysk do utworu "Apotheosis", pochodzi on z albumu studyjnego, pt. "Paradox". Wydawnictwo, nawiązujące do debiutanckiego longplaya Nocturnus, ukazało się 24 maja 2019 roku nakładem Profound Lore Records.

Po opuszczeniu Morbid Angel, którego był współzałożycielem i z którym zarejestrował jako wokalista i perkusista wydany dopiero kilka lat później materiał, pt. "Abominations of Desolation", Mike Browning utworzył w 1987 roku zespół Nocturnus. Początkowo objął w nim stanowisko perkusisty, wokalisty i klawiszowca. Po zmianach w składzie, które ominęły tylko założyciela, grupa wydała w 1990 roku deathmetalowy koncept album "The Key". Dzieło, z bębniarzem wciąż na wokalu, opowiadało historię cyborga wysłanego w przeszłość, by zabić Jezusa Chrystusa. Po wydaniu longplaya "Thresholds" w 1992 roku Mike Browning, pełniący wówczas już tylko funkcję perkusisty, został wyrzucony z formacji przez część kolegów, którzy wcześniej zapewnili sobie prawa do nazwy Nocturnus. Wkrótce potem kapela rozpadła się.

Mike Browning udzielał się od tamtej pory w różnych zespołach. W latach 1992 - 1994 bębnił w Acheron, zagrał też na wydanej w 2008 roku EP-ce amerykańsko-europejskiej supergrupy Voodoo Gods. W 1999 roku założył zespół Nocturnus AD, tymczasem na przełomie 1999 i 2000 roku jego dawni koledzy reaktywowali Nocturnus, pod którego szyldem wypuścili trzeci album. Reaktywacja okazała się jednak krótkotrwała, bowiem już w 2002 roku formacja rozpadła się ponownie. Zanim do tego doszło, jeszcze w 2000 roku, Mike Browning przemianował swoją grupę na After Death. Mimo to, w 2008 i 2013 roku koncertował poza USA pod nazwą Nocturnus. Ostatecznie w 2013 roku Mike Browning powrócił do nazwy Nocturnus AD.

Album "Paradox" stanowi muzyczną i tematyczną kontynuację "The Key". Opowiada on historię doktora Magusa - naukowca utrzymującego się przy życiu dzięki stworzonemu przez siebie bioskafandrowi, w świecie zmienionym przez wydarzenia z pierwszego albumu Nocturnus. Okładkę przygotował Timbul Cahyono. Nagrań dokonano w "New Constellation Studios", produkcją zajął się Jarrett Pritchard, za mastering odpowiada Chris Common.

Lista utworów:

1. Seizing the Throne
2. The Bandar Sign
3. Paleolithic
4. Precession of the Equinoxes
5. The Antechamber
6. The Return of the Lost Key
7. Apotheosis
8. Aeon of the Ancient Ones
9. Number 9

Tagi: Nocturnus AD
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nocturnus AD udostępnia teledysk do "Apotheosis"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2019-08-25 08:16:19 | odpowiedz | zgłoś
Słaby reżyser, animator lepszy.