zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 czerwca 2021

Koncertowy klip do "As Rome Burns" Primordial

25.08.2019 09:47  autor: Verghityax, źródło: profil Primordial na Facebooku

Primordial zaprezentował koncertowy teledysk do utworu "As Rome Burns". Ujęcia wykonano podczas występu grupy na dwudziestej edycji litewskiego festiwalu "Kilkim Zaibu". Wydarzenie odbyło się w dniach od 21 do 23 czerwca 2019 roku w Worniach.

"As Rome Burns" pochodzi z "To the Nameless Dead", szóstego longplaya studyjnego Irlandczyków. Album zarejestrowany został latem 2007 roku w walijskim "Foel Studios".

Primordial promuje obecnie materiał z dziewiątego longplaya studyjnego, pt. "Exile Amongst The Ruins". Jego premiera miała miejsce 30 marca 2018 roku pod egidą Metal Blade Records. Sesja nagraniowa odbyła się w "Camelot Studios" w Dublinie. Produkcją zajął się Ola Overkill.

Primordial, Wrocław 10.05.2019, fot. Verghityax
Primordial, Wrocław 10.05.2019, fot. Verghityax

Primordial powstał w 1991 roku z inicjatywy gitarzysty Ciarana MacUiliama i basisty Póla MacAmlaigha. Początkowo grupa funkcjonowała pod nazwą Forsaken, grając prymitywny thrash i death metal. Wraz z dołączeniem do formacji wokalisty A.A. Nemtheangi, muzycy zwrócili się w stronę black metalu, inspirując się dokonaniami Bathory, Venom i Celtic Frost. Debiutancka demówka, pt. "Dark Romanticism... Sorrow's Bitter Harvest...", ujrzała światło dzienne w 1993 roku.

Przypominamy, że Primordial wróci do Polski jeszcze w tym roku, by 21 grudnia wystąpić na "Metalowej Wigilii". Koncert odbędzie się w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie, swój udział w wydarzeniu potwierdziły również Sólstafir, Carpathian Forest, Infernal War i rodzima Arkona.

21.12 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 17:00
Bilety: 120 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »