zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 maja 2024

Nocturnus AD prezentuje "Yesod, the Darkside of the Moon"

22.04.2024 19:24  autor: Verghityax, źródło: profil Nocturnus AD na Facebooku

Nocturnus AD udostępnił utwór "Yesod, the Darkside of the Moon" ze swojego drugiego longplaya studyjnego, pt. "Unicursal". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 17 maja 2024 roku za sprawą Profound Lore Records.

Na "Unicursal" znajdzie się dziesięć kompozycji, które powstały w "New Constellation Audio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Jarrett Pritchard. Okładkę przygotował Uwe Jarling.

"Unicursal" to ostatnie dokonanie zespołu z Danielem Tuckerem na basie. Rozstał się on z kapelą już po sesji nagraniowej. Jego miejsce zajął Kyle Sokol z Apeiron Bound.

Lista utworów:

1. Intro
2. The Ascension Throne of Osiris
3. CephaloGod
4. Mesolithic
5. Organism 46B
6. Mission Malkuth
7. Yesod, the Darkside of the Moon
8. Hod, the Stellar Light
9. Netzach, the Fire of Victory
10. Outro

Po opuszczeniu Morbid Angel, którego był współzałożycielem i z którym jako wokalista i perkusista zarejestrował wydany z kilkuletnim opóźnieniem "Abominations of Desolation", Mike Browning utworzył w 1987 roku zespół Nocturnus. Początkowo objął w nim stanowisko perkusisty, wokalisty i klawiszowca. Po zmianach w składzie, które ominęły tylko założyciela, grupa wydała w 1990 roku deathmetalowy koncept-album, pt. "The Key". Dzieło, z bębniarzem wciąż na wokalu, opowiadało historię cyborga wysłanego w przeszłość, by zabić Jezusa Chrystusa. Po wydaniu longplaya "Thresholds" w 1992 roku Mike Browning, pełniący wówczas już tylko funkcję perkusisty, został wyrzucony z formacji przez część kolegów, którzy wcześniej zapewnili sobie prawa do nazwy Nocturnus. Wkrótce potem kapela rozpadła się.

Mike Browning udzielał się od tamtej pory w różnych zespołach. W latach 1992 - 1994 bębnił w Acheron, zagrał też na wydanej w 2008 roku EP-ce amerykańsko-europejskiej supergrupy Voodoo Gods. W 1999 roku założył zespół Nocturnus AD, tymczasem na przełomie 1999 i 2000 roku jego dawni koledzy reaktywowali Nocturnus, pod którego szyldem wypuścili trzeci album. Reaktywacja okazała się jednak krótkotrwała, bowiem już w 2002 roku formacja rozpadła się ponownie. Zanim do tego doszło, jeszcze w 2000 roku, Mike Browning przemianował swoją grupę na After Death. Mimo to, w 2008 i 2013 roku koncertował poza USA pod nazwą Nocturnus. Ostatecznie w 2013 roku Mike Browning powrócił do nazwy Nocturnus AD.

Tagi: Nocturnus AD
Komentarze
Dodaj komentarz »