zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Były basista Dragonforce dołączył do Kreatora

18.09.2019 15:32  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Frederic Leclercq, były basista Dragonforce, dołączył do thrashmetalowego zespołu Kreator. Zastąpił on na tym stanowisku Christiana "Speesy" Gieslera, który rozstał się z grupą po niemal dwudziestu pięciu latach współpracy.

Dragonforce, Wrocław 1.05.2016, fot. Verghityax
Dragonforce, Wrocław 1.05.2016, fot. Verghityax

Frederic Leclercq komentuje: "Wstąpienie w szeregi Kreatora to dla mnie zaszczyt, a także wielki krok naprzód w mojej muzycznej podróży. Z Millem przyjaźnię się od piętnastu lat, fanem Kreatora jestem jeszcze dłużej. Wciąż nie mogę uwierzyć, że stałem się częścią jednego z najlepszych i najbardziej wpływowych zespołów w gatunku".

Christian Giesler pełnił rolę basisty Kreatora przez niemal ćwierćwiecze. Zarejestrował z formacją osiem longplayów studyjnych, począwszy od "Cause for Conflict" z 1995 roku.

Kreator nadal ogrywa swój ostatni album studyjny, pt. "Gods of Violence". Podobnie jak poprzedni "Phantom Antichrist", nowy materiał nagrany został pod okiem Jensa Bogrena w "Fascination Street Studios". Za mastering odpowiada Tony Lindgren, autorem szaty graficznej jest Jan Meininghaus. Płyta trafiła do sprzedaży 27 stycznia 2017 roku za sprawą Nuclear Blast.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen, przez pierwsze dwa lata działając pod nazwą Tormentor. Kreator utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritzego, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Przypominamy, że Kreator wyruszy w europejską trasę koncertową w towarzystwie Lamb of God i Power Trip. Jedyny występ w Polsce odbędzie się 2 kwietnia 2020 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

2.04.2020 - Kraków, "Tauron Arena"
Bilety: od 159 do 180 zł (płyta) i od 169 do 190 zł (trybuny)

Komentarze
Dodaj komentarz »