zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 października 2020

Biff Byford z Saxon przejdzie operację serca

22.09.2019 18:34  autor: Verghityax, źródło: profil Saxon na Facebooku

Heavymetalowy Saxon odwołał wszystkie zaplanowane na resztę 2019 roku koncerty, część z nich odbędzie się w innym terminie. Przyczyną jest operacja serca, jakiej jeszcze we wrześniu musi się poddać Biff Byford, wokalista grupy.

Saxon, Warszawa 15.11.2014, fot. W. Dobrogojski
Saxon, Warszawa 15.11.2014, fot. W. Dobrogojski

Biff Byford komentuje: "Jak już zapewne wiecie, jesteśmy zmuszeni przełożyć niektóre koncerty na później, ponieważ w przyszłym tygodniu muszę przejść operację serca. Nie mogę wiele dodać ponad to. Przepraszam wszystkich, którzy planowali nas zobaczyć. Wiem, że mamy fanów, którzy przylatują z odległych części świata, ale nic nie mogę na to poradzić. Życzcie mi szczęścia. Staram się zachować pozytywne podejście i mam nadzieję wrócić tak silnym jak dotychczas".

Saxon wydał 2 sierpnia 2019 roku koncertowy album, pt. "The Eagle Has Landed 40 (Live)". Ukazał się on za sprawą Militia Guard i Silver Lining Music.

Na "The Eagle Has Landed 40 (Live)" trafiło czterdzieści kompozycji pochodzących ze wszystkich okresów działalności Saxon. Nagrań dokonano między innymi podczas występów na festiwalu "Wacken Open Air", w Berlinie, Londynie oraz Helsinkach. W repertuarze znalazł się również cover "Ace of Spades" Motorhead z udziałem nieżyjącego już "Fast" Eddiego Clarke'a oraz klasyczny numer Saxon - "747 (Strangers in the Night)" - wykonany wspólnie z Philem Campbellem.

Tagi: Saxon
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Biff Byford z Saxon przejdzie operację serca
Fanatyk747 (gość, IP: 94.254.202.*), 2019-09-23 19:55:35 | odpowiedz | zgłoś
Kurcze jeden z najbliższych zespołów mojemu sercu. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i Biff wkrótce wróci na scenę. Ja słucham tych gości od Rock the nations. Łza się w oku kręci. Ale jestem dobrej myśli
re: Biff Byford z Saxon przejdzie operację serca
starbreaker (wyślij pw), 2019-09-22 23:09:08 | odpowiedz | zgłoś
Kurcze, jeden z moich ulubionych wokalistów. Lubię i słucham Saxonów od trzech dziesięcioleci. Trzymaj się Biff!