zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Foreigner w czerwcu w Katowicach

22.10.2019 12:12  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Rockowa grupa Foreigner zagra swój drugi w historii koncert w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca 2020 roku w katowickim "Spodku".

Foreigner powstał w 1976 roku w Nowym Jorku z inicjatywy gitarzysty i klawiszowca Micka Jonesa. Do współpracy zaprosił on klawiszowca Ala Greenwooda, multiinstrumentalistę Iana McDonalda, który wcześniej udzielał się w King Crimson, wokalistę Lou Gramma, perkusistę Dennisa Elliotta i basistę Eda Gagliardi. Rok później sekstet wypuścił swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Foreigner". Wydawnictwo rozeszło się w USA w nakładzie ponad czterech milionów egzemplarzy.

W krótkim czasie zespół zaczął wyprzedawać hale koncertowe. Razem muzycy zrealizowali jeszcze jeden album, pt. "Double Vision", po czym rozstali się z Edem Gagliardi. Zastąpił go Brytyjczyk Rick Wills. Po nagraniu "Head Games" - trzeciego albumu w dorobku Foreigner - Mick Jones usunął z grupy Ala Greenwooda i Iana McDonalda, aby mieć większy wpływ na muzyczny kierunek kapeli. Z Bobem Mayo i Markiem Riverą na pokładzie Foreigner zarejestrował dwa longplaye: "4" i "Agent Provocateur", na którym znalazł się "I Want to Know What Love Is", największy hit formacji.

W nadchodzących latach skład Foreigner zmieniał się wielokrotnie, a Mick Jones pozostawał jedynym jego stałym członkiem. W trakcie swojej kariery zespół sprzedał ponad 80 milionów egzemplarzy płyt, plasując się w ten sposób na liście najbardziej dochodowych grup muzycznych w historii.

Obecnie skład Foreigner uzupełniają Thom Gimbel na gitarze, saksofonie i flecie, Jeff Pilson na basie, Kelly Hansen na wokalu, Michael Bluestein na klawiszach, Bruce Watson na gitarze i Chris Frazier na perkusji. Dyskografię studyjną formacji zamyka album "Can't Slow Down" z 2009 roku.

16.06.2020 - Katowice, "Spodek"
Start: 20:00
Bilety:
Płyta - 180 zł (przedsprzedaż) i 200 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone H, J - 270 zł (przedsprzedaż) i 290 zł (w dniu koncertu)
Sektory niebieskie do X rzędu - 199 zł (przedsprzedaż) i 219 zł (w dniu koncertu)
Sektory niebieskie od XI rzędu - 150 zł (przedsprzedaż) i 170 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone, oprócz H, J - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Loża - 350 zł (przedsprzedaż) i 370 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Foreigner
Komentarze
Dodaj komentarz »