zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lipca 2021

Exhorder, Turbo i Rosk na "Metalmanii 2020"

30.10.2019 15:11  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Do składu przyszłorocznej "Metalmanii" dołączyły formacje Exhorder, Turbo, Rosk i Monasterium. Wcześniej swój udział potwierdziły Mayhem, At The Gates, Candlemass, Razor, Imperator, Idle Hands i Truchło Strzygi. "Metalmania" powróci w nowej formule, tym razem jako festiwal typu open air. Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia 2020 roku na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Exhorder promować będzie "Mourn the Southern Skies". Jest to pierwszy album studyjny Amerykanów od dwudziestu siedmiu lat. Płyta ukazała się 20 września 2019 roku za sprawą Nuclear Blast Records.

"Mourn the Southern Skies" to trzeci longplay studyjny w dorobku Exhorder. Składający się z dziesięciu utworów materiał zarejestrowany został w "OCD Recording and Production" pod okiem Duane'a Simoneaux. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren.

Exhorder powstał w 1985 roku. Od początku trzon grupy stanowią wokalista Kyle Thomas i gitarzysta Vinnie LaBella. Są oni uznawani za perkursorów thrash metalu zorientowanego na groove, brzmienia spopularyzowanego później przez takie kapele jak Pantera, Machine Head i Lamb of God. W pierwszym etapie swojej działalności Exhorder wydał dwa longplaye studyjne ("Slaughter in the Vatican" i "The Law"), zanim rozpadł się w 1994 roku.

Exhorder reaktywował się dwukrotnie, po raz ostatni w 2017 roku. W skład zespołu wchodzą, oprócz Kyle'a Thomasa i Vinniego LaBelli, Jason Viebrooks na basie, Sasha Horn na perkusji i Marzi Montazeri na gitarze.

Formacja Wojciecha Hoffmanna działa od 1980 roku. Ostatnim dokonaniem w dyskografii heavymetalowców jest koncertowy album "In The Court Of The Lizard". Na wydawnictwie znalazł się zapis z koncertu, który Turbo zagrało 9 kwietnia 2014 roku w krakowskim klubie "Lizard King".

Rosk zapowiedział premierę "Remnants", swojego drugiego albumu studyjnego. Premiera w formacie cyfrowym, na CD oraz na winylu odbędzie się 7 listopada 2019 roku za sprawą Pagan Records.

Materiał na "Remnants" formacja zarejestrowała w czerwcu 2019 roku w "Nebula Studio". Będzie to wydawnictwo akustyczne. Za oprawę graficzną odpowiadają Krzysztof Wroński Artwork i Stanislav Lament.

Doommetalowcy z Monasterium przyjadą ze swoim drugim albumem, pt. "Church of Bones". Ukazał się on 6 maja 2019 roku nakładem Nine Records. Materiał nagrany i zmiksowany został w szydłowieckim "JRStudio". W utworze "The Last Templar" gościnnie wystąpił wokalista Leo Stivala z maltańskiej grupy Forsaken. Autorem oprawy graficznej jest Michał "Xaay" Lorenc.

W skład zespołu wchodzą obecnie wokalista Michał Strzelecki, gitarzysta Tomasz Gurgul, basista Filip Malinowski i perkusista Maciej Berniak. W swojej twórczości muzycy inspirują się dokonaniami Candlemass i Black Sabbath.

29.08.2020 - Scena letnia "Progresja Music Zone"
Start: 13:00
Bilety: 180 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »