zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 lipca 2020

Apocalyptica wypuściła teledysk do "Rise"

3.11.2019 18:14  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Fińska Apocalyptica udostępniła teledysk do "Rise", drugiego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Cell-0". Będzie to pierwsze w pełni instrumentalne dokonanie grupy od czasu albumu "Reflections" z 2003 roku. Premiera płyty planowana jest na 10 stycznia 2020 roku za sprawą Silver Lining Music.

Obraz wyreżyserowała Lisa Mann.

Materiał na "Cell-0" zarejestrowany został w ciągu trzech miesięcy w studiu "Sonic Pump" w Helsinkach. Miksy wykonał Andrew Scheps. Do powrotu do korzeni muzyków zainspirowała ostatnia trasa koncertowa, podczas której w całości wykonywali swój debiutancki "Plays Metallica by Four Cellos".

"Plays Metallica by Four Cellos", pierwszy longplay studyjny Apocalyptiki, ukazał się 13 czerwca 1996 roku za sprawą Mercury Records. Na płycie znalazło się osiem coverów utworów Metalliki zagranych na wiolonczelach. Do zarejestrowania materiału Finów namówił pracownik wytwórni, który zobaczył koncert zespołu w 1995 roku. "Plays Metallica by Four Cellos" sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na całym świecie, pokrywając się platyną w Finlandii, w Polsce osiągając status złotej płyty.

W tamtym okresie zespół tworzyli Eicca Toppinen, Paavo Lotjonen, Antero Manninen i Max Lilja. Antero Manninen opuścił grupę w 1999 roku, już po nagraniu albumu "Inquisition Symphony". W latach 2002 - 2009 wspierał jeszcze swoją macierzystą formację na potrzeby tras koncertowych. Max Lilja odszedł z Apocalyptiki w 2002 roku z powodu nieporozumień z resztą składu. Później wiolonczelista dołączył do solowego zespołu Tarji Turunen, byłej wokalistki Nightwish.

Dyskografię kapeli zamyka "Shadowmaker", który ukazał się 21 kwietnia 2015 roku za sprawą Harmageddon Records i OMN Label Services. Materiał na swój ósmy longplay studyjny muzycy nagrali w amerykańskim Nashville. Po raz pierwszy w historii grupy album powstał od początku do końca z udziałem wokalisty - do składu dołączył Franky Perez. Produkcją zajął się Nick Raskulinecz.

Przypominamy, że Apocalyptica wyruszy w europejską trasę koncertową u boku Sabaton i Amaranthe. Jedyny polski występ odbędzie się 24 stycznia 2020 roku na warszawskim "Torwarze".

24.01.2020 - Warszawa, "Torwar"
Bilety: 159 - 199 zł (przedsprzedaż) i 179 - 219 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »