zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 lipca 2020

Reaktywacja Rage Against the Machine

3.11.2019 15:03  autor: Verghityax, źródło: rollingstone.com

Po ośmiu latach przerwy formacja Rage Against the Machine ogłosiła wznowienie działalności. Muzycy potwierdzili pięć koncertów w USA. Odbędą się one w marcu i kwietniu 2020 roku.

Rage Against the Machine powstał w 1991 roku w Los Angeles. W skład zespołu weszli Zack de la Rocha na wokalu, Tim Commerford na basie, Tom Morello na gitarze i Brad Wilk na perkusji.

Debiutancki album Amerykanów, zatytułowany po prostu "Rage Against the Machine", ujrzał światło dzienne 3 listopada 1992 roku, odnosząc artystyczny i komercyjny sukces oraz zapewniając kwartetowi udział w festiwalu "Lollapalooza". Na okładce muzycy wykorzystali zdjęcie przedstawiające akt samospalenia wietnamskiego mnicha buddyjskiego Thich Quang Duca, które miało miejsce w 1963 roku w Sajgonie.

W następnych latach Rage Against the Machine wydał jeszcze trzy longplaye studyjne, z których ostatni, pt. "Renegades", pochodzi z 2000 roku. Jeszcze przed jego premierą Zack de la Rocha obwieścił swoje rozstanie z kapelą, co pociągnęło za sobą jej rozwiązanie. Początkowo Morello, Wilk i Commerford planowali znaleźć nowego wokalistę, jednak ostatecznie utworzyli nowy projekt o nazwie Audioslave - stanowisko frontmana objął Chris Cornell z Soundgarden. Projekt funkcjonował przez sześć lat i zaowocował trzema albumami studyjnymi.

Rage Against the Machine reaktywował się w 2007 roku, ograniczając się wyłącznie do działalności koncertowej. Po kolejnym rozpadzie, do którego doszło cztery lata później, Morello, Wilk i Commerford połączyli siły z B-Realem, Chuckiem D i DJ Lordem, powołując do życia Prophets of Rage.

Komentarze
Dodaj komentarz »