zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Akustyczna wersja halloweenowego utworu Ministry

3.11.2019 09:11  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Melodic Virtue

Z okazji Halloween amerykańska grupa Ministry opublikowała studyjny teledysk do akustycznej wersji swojego utworu pt. "(Every Day Is) Halloween", pierwotnie wydanego w 1984 roku. Nowe wykonanie ukaże się 6 grudniu 2019 roku nakładem wydawnictwa Melodic Virtue, na singlu dodanym do specjalnej edycji albumu ze zdjęciami "Ministry. Prescripture: The Visual History".

Grupa Ministry powstała w 1980 roku jako jednoosobowy projekt Ala Jourgensena, ze składem poszerzonym następnie na potrzeby koncertów. Początkowo wykonywała muzykę synth pop i new wave, aż pod koniec lat 80. stała się jednym z prekursorów industrialnego metalu. Jej ostatni, czternasty album studyjny, zatytułowany "AmeriKKKant", ukazał się 9 marca 2018 roku. W obecnym składzie wokaliście i gitarzyście Alowi Jourgensenowi towarzyszą: klawiszowiec John Bechdel, gitarzyści Sin Quirin i Cesar Soto, basista Paul D'Amour i perkusista Derek Abrams.

"(Every Day Is) Halloween" po raz pierwszy ukazał się w 1984 roku, na singlu. Z czasem uznano go za jeden z najpopularniejszych utworów wśród subkultury gotyckiej. Na koncercie w grudniu 2018 roku zespół zagrał, z udziałem Dave'a Navarro i Dana Cleary'ego, akustyczną wersję kompozycji. Wykonanie studyjne trafi na 7-calową płytę, która ukaże się jako jeden z dodatków, wraz z T-shirtem, w limitowanym do 500 sztuk wydaniu "deluxe" 248-stronicowej książki "Ministry. Prescripture: The Visual History" zawierającej archiwalne zdjęcia zespołu. W rejestracji nowej wersji wzięli udział Al Jourgensen, Dave Navarro, Liz Walton, Dan Cleary, Michael Rozon, Morgan Kibler i Charlie Clouser. Wideoklip przygotował Thaddeus Bridwell.

Tagi: Ministry
Komentarze
Dodaj komentarz »