zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 marca 2020

ARRM wyda album "II" w grudniu

5.11.2019 12:36  autor: Verghityax, źródło: profil ARRM na Facebooku

Instrumentalna formacja ARRM zapowiedziała premierę swojego drugiego albumu studyjnego, zatytułowanego "II". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 13 grudnia 2019 roku za sprawą krakowskiej wytwórni Instant Classic.

Artur Rumiński komentuje: "Cały czas uczymy się nowych rozwiązań, a większość materiału powstała na bazie improwizacji. Każdy z nas rozwinął swój warsztat, ale poszerzyliśmy również instrumentarium. W kilku numerach używamy kontrabasu, poszerzyła się paleta brzmień elektronicznych. Przynosiłem pomysły oparte na gitarze i graliśmy wokół tego. Każda próba była nagrywana i później wyciągaliśmy z nagrań najlepsze fragmenty. Zajęło to dwa lata, bo równocześnie pracowaliśmy nad innymi projektami. ARRM nie jest typowym zespołem rockowym na bazie zwrotka-refren. Tutaj płyniemy i kiedy czujemy, że jest czas na zmianę, to idziemy dalej. Każdy fragment wymaga skupienia i czasu. To długa podróż".

Na "II" znajdą się cztery kompozycje. Za szatę graficzną odpowiada Katastrofa STUFF.

Lista utworów:

1. Be Present
2. Sinking in Depression
3. Birth
4. City Forest

ARRM powstał zimą 2010 roku jako solowy projekt gitarzysty Artura Rumińskiego z Thaw. W pierwszej fazie działalności skład uzupełnił basista Rafał Miciński, którego potem zastąpił Maciej Śmigrodzki.

Pod koniec 2012 roku muzycy ARRM zawiesili działalność, żeby skoncentrować się na innych projektach. Przerwa trwała do marca 2016 roku. Do składu ponownie dołączył Rafał Miciński, a Maciej Śmigrodzki zamienił instrument na klawisze. Stanowisko perkusisty przypadło Michałowi Leksowi.

Sesja nagraniowa do "ARRM" - debiutanckiego longplaya studyjnego - miała miejsce w studiu "Maq Records" pod okiem Haldora Grunberga. Materiał nagrany został "na setkę".

Tagi: ARRM
Komentarze
Dodaj komentarz »