zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 lipca 2020

Mayhem pokazał teledysk do "Falsified and Hated"

10.11.2019 12:17  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Mayhem zaprezentował teledysk do utworu "Falsified and Hated" z ostatniego albumu studyjnego, zatytułowanego "Daemon". Wydawnictwo ukazało się 25 października 2019 roku za sprawą Century Media Records.

Obraz wyprodukował Johan Baath.

Na "Daemon" znalazło się dziesięć autorskich kompozycji. Partie wokalne i perkusyjne powstały w szwedzkim "Necromorbus Studio" pod okiem Tore Stjerny, ścieżki basu Necrobutcher nagrał w "Lupercal Studio" w Oslo, również ślady gitar zostały zarejestrowane osobno - Telocha w Norwegii, a Ghula w Holandii. Całość zmiksował Tore Stjerna, za mastering odpowiada Thomas Johansson. Zrealizowanie materiału zajęło muzykom i producentom trzy miesiące. Autorem szaty graficznej jest włoski projektant Daniele Valeriani.

Lista utworów:

1. The Dying False King
2. Agenda Ignis
3. Bad Blood
4. Malum
5. Falsified and Hated
6. Aeon Daemonium
7. Worthless Abomination Destroyed
8. Daemon Spawn
9. Of Worms and Ruins
10. Invoke the Oath

Zespół powołali do życia w 1984 roku Necrobutcher i Manheim, pierwotnie posługując się nazwą Musta. Po dołączeniu Euronymousa muzycy przemianowali się na Mayhem, inspirując się utworem Venom, pt. "Mayhem with Mercy". W trójkę Norwegowie zarejestrowali "Pure Fucking Armageddon", swoją debiutancką demówkę.

W początkowym okresie działalności formacja korzystała z pomocy Messiaha i Maniaka na potrzeby zaplanowanych koncertów i sesji nagraniowych. W roku 1988 skład zasilili Dead na wokalu i Hellhammer na perkusji.

Pierwszy longplay studyjny Mayhem, pt. "De Mysteriis Dom Sathanas", uważany jest za jedno z najważniejszych dokonań w historii black metalu. Premiera miała miejsce 24 maja 1994 roku. Prace nad utworami rozpoczęły się już w 1987 roku, lecz z powodu samobójstwa Deada i zabójstwa Euronymousa płyta ukazała się z dużym opóźnieniem. Wokale na album nagrał Attila Csihar, partie basu Varg Vikernes, a perkusji Hellhammer. Sesja odbyła się w "Grieg Hall" w norweskim Bergen.

Przypominamy, że Mayhem zagra na "Metalmanii 2020". Festiwal powróci w nowej formule, tym razem jako festiwal typu open air. Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie. Oprócz Mayhem, swój udział dotychczas potwierdziły At The Gates, Candlemass, Razor, Exhorder, Turbo, Imperator, Idle Hands, Rosk, Truchło Strzygi i Monasterium.

29.08.2020 - Scena letnia "Progresja Music Zone"
Start: 13:00
Bilety: 180 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Mayhem pokazał teledysk do "Falsified and Hated"
Meal_Vince (gość, IP: 88.156.143.*), 2019-11-13 11:33:19 | odpowiedz | zgłoś
Troche mglowato sie zrobilo
re: Mayhem pokazał teledysk do "Falsified and Hated"
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2019-11-12 16:57:08 | odpowiedz | zgłoś
Nadzwyczaj dobry numer? Czyżby pierwsza płyta MayheM, która mi się spodoba?