zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 14 listopada 2019

Koncertowy klip do "Isolation" Sepultury

10.11.2019 18:19  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Sepultura udostępniła koncertowy teledysk do "Isolation", pierwszego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Quadra". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 7 lutego 2020 roku za sprawą Nuclear Blast Records.

Ujęcia do klipu wykonano podczas występu grupy w Rio de Janeiro.

"Quadra" będzie albumem konceptualnym, osnutym wokół znaczenia cyfry cztery. "Quadra" to również słowo oznaczające w języku portugalskim "pole gry". Materiał na płytę powstał w szwedzkim "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Okładkę przygotował Christiano Menezes.

Dyskografię studyjną Sepultury zamyka album "Machine Messiah", który kwartet nagrał w "Fascination Street Studios". Longplay ujrzał światło dzienne 13 stycznia 2017 roku pod egidą Nuclear Blast.

Sepultura powstała w 1984 roku w Belo Horizonte z inicjatywy braci Maxa i Iggora Cavalerów. Po kilku przetasowaniach wykrystalizował się bardziej stały skład z Paulo Jr. na basie i Jairo Guedzem na gitarze. Razem zespół zarejestrował swoje pierwsze wydawnictwo: splita "Bestial Devastation / Seculo XX" z grupą Overdose. W roku 1987 do Sepultury dołączył gitarzysta Andreas Kisser, który wraz z Paulo Jr. pozostaje w formacji do dziś. Max Cavalera opuścił kapelę w roku 1996, kiedy pozostali muzycy chcieli zwolnić Glorię Cavalera, piastującą wówczas stanowisko menadżera.

Tagi: Sepultura
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Koncertowy klip do "Isolation" Sepultury
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2019-11-12 16:56:08 | odpowiedz | zgłoś
Doskonały kawałek. Jeżeli cała płyta będzie w tym klimacie to będzie to kolejna Sepa, którą kupię od czasów Arise.
re: Koncertowy klip do "Isolation" Sepultury
Krist (wyślij pw), 2019-11-11 21:35:50 | odpowiedz | zgłoś
Ten riff jakby skądś mi znany...