zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 16 lipca 2020

Coilguns na czterech koncertach w Polsce

15.11.2019 18:28  autor: Verghityax, źródło: profil Coilguns na Facebooku

Post-metalowa formacja Coilguns powróci do Polski w ramach europejskiej trasy koncertowej, towarzyszyć jej będą Amerykanie z grupy Yautja. W Polsce zespoły wystąpią czterokrotnie: 17 listopada 2019 roku w Gdańsku, 18 listopada w Warszawie, 19 listopada w Krakowie i 20 listopada we Wrocławiu.

Coilguns promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Watchwinders". Materiał został napisany i zarejestrowany w studiu "Farrago" w szwajcarskim Crissier, w styczniu 2019 roku, w przerwie między trasami promującymi "Millennials" - drugi album zespołu. Miksami grupa zajęła się osobiście. Mastering na potrzeby wydań płytowych i cyfrowego wykonał Svante Forsback w studiu "Chartmakers" w fińskim Espoo, a dla kasetowego - Cyril Meysson we francuskim Saint-Etienne. Okładkę przygotował Noe Cauderay. Zespół działa obecnie jako kwartet - czwartym członkiem jest klawiszowiec Donatien Thievent.

Coilguns powstał i nagrał swój debiutancki materiał w 2011 roku. W skład grupy weszli trzej członkowie niemieckiego The Ocean: gitarzysta Jona Nido, basista i wokalista Louis Jucker oraz perkusista Luc Hess. W nowym projekcie chcieli wykonywać muzykę szybszą i prostszą.

Yautja to noiserockowa formacja z Nashville, w jej skład wchodzą Kayhan Vaziri, Shibby Poole i Tyler Coburn. Dyskografię kapeli zamyka kompilacja "Dead Soil" z 2017 roku.

17.11 - Gdańsk, "Ziemia"
Bilety: 30 zł

18.11 - Warszawa, "Pogłos" (+ Czerń)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

19.11 - Kraków, "Warsztat" (+ Moanaa)
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

20.11 - Wrocław, "D.K. Luksus"
Bilety: 35 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »