zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 12 lipca 2020

Iggy Pop, Bikini Kill i Tropical Fuck Storm na "OFF Festival"

20.11.2019 12:11  autor: Verghityax, źródło: off-festival.pl

Organizator "OFF Festival" ogłosił pierwszych wykonawców, jacy zaprezentują się na przyszłorocznej edycji wydarzenia - będą to Iggy Pop, Bikini Kill i Tropical Fuck Storm. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 sierpnia w "Dolinie Trzech Stawów" w Katowicach.

Iggy Pop promuje obecnie "Free", osiemnasty longplay studyjny w swojej solowej karierze. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 6 września 2019 roku za sprawą Loma Vista Recordings. Do udziału w sesji nagraniowej Iggy Pop zaprosił amerykańską kompozytorkę i gitarzystkę Sarah Lipstate, a także trębacza jazzowego Lerona Thomasa.

Punkrockowa formacja Bikini Kill wznowiła działalność w 2019 roku po dwóch latach przerwy. Poprzednia reaktywacja miała charakter pojedynczego wydarzenia - zespół zagrał wówczas jeden utwór z okazji premiery książki. Do składu powróciły Kathleen Hanna, Kathi Wilcox i Tobi Vail - Billy'ego Karrena zastąpiła Erica Dawn Lyle. W trakcie pierwszego etapu działalności, który miał miejsce w latach 1990 - 1997, kapela wydała cztery longplaye studyjne.

Tropical Fuck Storm to australijski kwartet, grający eksperymentalnego rocka. Grupę powołali do życia Gareth Liddiard i Fiona Kitschin po rozpadzie The Drones. Obecnie kwartet promuje swój drugi longplay studyjny, pt. "Braindrops" - spotkał się on z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków. Premiera materiału odbyła się 23 sierpnia 2019 roku za sprawą Flightless Records i Joyful Noise Records.

Karnety na "OFF Festival 2020" nabyć można w cenie 299 zł - obowiązuje ona do 19 grudnia albo do wyczerpania zapasów. Karnet z dostępem do pola namiotowego kosztuje 389 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »