zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 26 września 2020

Sepultura, Katatonia i Black River na "Mystic Festival"

21.11.2019 09:13  autor: Verghityax, źródło: profil Mystic Festival na Facebooku

Do składu przyszłorocznej edycji "Mystic Festival" dołączyły zespoły Sepultura, Katatonia, Black River i Hentai Corporation. Wcześniej swój udział potwierdziły Judas Priest, Mercyful Fate, Nightwish, Gojira, Accept, Mgła, Obituary, Heilung, Vader, Infected Rain i Beast in Black. Festiwal odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca na terenie "Muzeum Lotnictwa" w Krakowie.

Sepultura, Kraków 3.08.2015, fot. Verghityax
Sepultura, Kraków 3.08.2015, fot. Verghityax

Sepultura promować będzie swój piętnasty longplay studyjny, zatytułowany "Quadra". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 7 lutego 2020 roku za sprawą Nuclear Blast Records. Będzie to album konceptualny, osnuty wokół znaczenia cyfry cztery. "Quadra" to również słowo oznaczające w języku portugalskim "pole gry". Materiał na płytę powstał w szwedzkim "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Okładkę przygotował Christiano Menezes.

Szwedzka Katatonia wznowiła działalność w lutym 2019 roku, po kilkunastu miesiącach przerwy. Dyskografię grupy zamyka album "The Fall of Hearts", jego premiera odbyła się 20 maja 2016 roku pod egidą Peaceville Records. Materiał zarejestrowany został w "Studio Grondahl" w Sztokholmie. Za produkcję odpowiadają Anders Nystrom i Jonas Renkse, a za miksy i mastering Jens Bogren z "Fascination Street Studios".

"The Fall of Hearts" jest pierwszym dokonaniem Katatonii z Danielem "Mojjo" Moilanenem. Perkusista wspierał zespół na potrzeby tras koncertowych po odejściu Daniela Liljekvista. Pod koniec 2015 roku Mojjo został pełnoprawnym członkiem kapeli. Prócz tego skład uzupełnił gitarzysta Roger Ojersson, na co dzień udzielający się w Tiamat.

Black River reaktywował się po ośmiu latach przerwy. W czerwcu 2018 roku muzycy rozpoczęli sesję nagraniową do swojego trzeciego longplaya studyjnego, pt. "Humanoid". Partie perkusji i basu zarejestrowane zostały w "Heinrich House Studio" pod okiem Filipa Hałuchy. Ścieżki gitarowe powstały w "Sound Division Studio" z pomocą Arkadiusza Malczewskiego. Premiera płyty miała miejsce 12 kwietnia 2019 roku nakładem Mystic Production.

Black River powrócił w niezmienionym składzie: z Maciejem Taffem na wokalu, Kayem i Artem na gitarach, Orionem na basie oraz Darayem na perkusji.

Hentai Corporation to czeska formacja, grająca mieszankę rock and rolla i thrash metalu. Pochodzący z Pragi kwintet promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Intracellular Pets". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 10 grudnia 2017 roku.

Na "Mystic Festival 2020" zakupić można karnety typu "Early Bird", w cenie 459 zł od sztuki. Bilety jednodniowe kosztują 259 zł. Ceny obowiązują do 15 grudnia 2019 roku albo do wyczerpania puli. Na festiwalu zagra trzydzieści zespołów podzielonych na trzy sceny.

Na terenie festiwalu dostępne będzie pole namiotowe w cenie 99 zł od osoby. Wstęp dla dzieci poniżej 13 roku życia jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »