zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 listopada 2020

Sabaton nagrał nową wersję "Angels Calling" z Apocalyptiką

23.11.2019 18:28  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Szwedzki Sabaton po raz kolejny podjął współpracę z Apocalyptiką, tym razem nagrywając nową wersję utworu "Angels Calling". Oryginalna wersja pochodzi z albumu "Attero Dominatus" z 2006 roku.

Nowa aranżacja "Angels Calling" powstała w sierpniu 2019 roku, kiedy Apocalyptica przyjechała do Falun, aby wystąpić na "Sabaton Open Air". Sesja nagraniowa miała miejsce w studiu "Black Lounge", produkcją zajął się Jonas Kjellgren.

Sabaton promuje obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "The Great War". Premiera płyty odbyła się 19 lipca 2019 roku pod banderą Nuclear Blast Records. W celu zarejestrowania materiału zespół wszedł 11 listopada 2018 roku do studia "Black Lounge", gdzie przez trzy miesiące pracował pod okiem Jonasa Kjellgrena. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum.

Przypominamy, że Sabaton wyruszy w europejską trasę koncertową w towarzystwie Apocalyptiki i Amaranthe. W Polsce odbędzie się jeden występ. Zaplanowano go na 24 stycznia 2020 roku na warszawskim "Torwarze".

Apocalyptica przywiezie ze sobą album, pt. "Cell-0". Będzie to pierwsze w pełni instrumentalne dokonanie grupy od czasu albumu "Reflections" z 2003 roku. Premiera płyty planowana jest na 10 stycznia 2020 roku za sprawą Silver Lining Music.

Materiał na "Cell-0" zarejestrowany został w ciągu trzech miesięcy w studiu "Sonic Pump" w Helsinkach. Miksy wykonał Andrew Scheps. Do powrotu do korzeni muzyków zainspirowała ostatnia trasa koncertowa, podczas której w całości wykonywali swój debiutancki "Plays Metallica by Four Cellos".

24.01.2020 - Warszawa, "Torwar"
Bilety: 159 - 199 zł (przedsprzedaż) i 179 - 219 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »