zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 lipca 2020

Enslaved nagrywa następcę "E"

10.12.2019 15:22  autor: Verghityax, źródło: profil Enslaved na Facebooku

Norwegowie z Enslaved poinformowali, że weszli do studia "Duper Studio" i "Solslottet Studio" w Bergen, aby zarejestrować materiał na następcę "E" z 2017 roku. Miksami zajmie się Jens Bogren z "Fascination Street Studios".

Dyskografię Enslaved zamyka "E", czternasty longplay studyjny w dorobku formacji. Ukazał się on 13 października 2017 roku pod egidą Nuclear Blast Records i stanowi pierwsze dokonanie kapeli z klawiszowcem Hakonem Vinje - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Herbranda Larsena. Sesja nagraniowa odbyła się w "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali siedem autorskich kompozycji oraz cover "What Else Is There?" Royksopp. Część partii gościnnie zarejestrowali Einar Selvik z Wardruny, flecista Daniel Mage i saksofonista jazzowy Kjetil Moster.

Enslaved powstał w miejscowości Haugesund w 1991 roku z inicjatywy Ivara Bjornsona i Grutle Kjellsona. Choć skład grupy kilkukrotnie ulegał zmianom, dwaj muzycy niezmiennie stanowią trzon formacji. Norwegowie dorobili się czternastu longplayów studyjnych, trzech EP-ek i dwóch DVD koncertowych.

Tagi: Enslaved
Komentarze
Dodaj komentarz »