zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 25 września 2020

Mastodon na "Mystic Festival"

22.12.2019 20:02  autor: Verghityax, źródło: profil Mystic Festival na Facebooku

Do składu przyszłorocznej edycji "Mystic Festival" dołączył amerykański Mastodon. Wcześniej swój udział potwierdziły Judas Priest, Mercyful Fate, Nightwish, Gojira, Accept, Mgła, Sepultura, Katatonia, Heilung, Vader, Obituary, Devin Townsend, Amorphis, Oranssi Pazuzu, Witchcraft, Black River, Truchło Strzygi, The Hu, Baest, Alien Weaponry, Motanka, Infected Rain, Beast in Black i Hentai Corporation. Festiwal odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca na terenie "Muzeum Lotnictwa" w Krakowie.

Mastodon, Warszawa 22.08.2016, fot. Verghityax
Mastodon, Warszawa 22.08.2016, fot. Verghityax

Ostatni longplay Mastodon, pt. "Emperor of Sand", zarejestrowany został z udziałem producenta Brendana O'Briena, z którym wcześniej Amerykanie pracowali przy "Crack the Skye". Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Quarry", miksy wykonano w "Henson Studios" w Los Angeles. W jednym z utworów zaśpiewał Scott Kelly z Neurosis, który od czasu "Leviathan" gościł na każdym albumie kwartetu z Atlanty. Krążek trafił do sprzedaży 31 marca 2017 roku za sprawą Reprise Records.

W lutym 2018 roku Mastodon zdobył nagrodę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za utwór "Sultan's Curse". Sam album otrzymał nominację w kategorii "Best Rock Album".

Dyskografię Mastodon zamyka EP-ka, pt. "Cold Dark Place". Ukazała się ona w formacie CD oraz cyfrowym 22 września 2017 roku za sprawą Reprise Records. Na EP-ce znalazły się cztery kompozycje. Trzy z nich ("North Side Star", "Blue Walsh" i "Cold Dark Place") powstały podczas sesji nagraniowej do "Once More 'Round the Sun" z 2014 roku. Wyprodukował je Nick Raskulinecz. Ostatni utwór - "Toe to Toes" - zespół nagrał w 2017 roku pod okiem Brendana O'Briena, gromadząc materiał na "Emperor Of Sand".

Na "Mystic Festival 2020" zakupić można karnety w cenie 479 zł od sztuki. Bilety jednodniowe kosztują 279 zł. Ceny obowiązują do 14 maja 2020 roku albo do wyczerpania puli. Na festiwalu zagra trzydzieści zespołów podzielonych na trzy sceny.

Na terenie festiwalu dostępne będzie pole namiotowe w cenie 99 zł od osoby. Wstęp dla dzieci poniżej 13 roku życia jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »