zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 25 września 2020

Wideo z tekstem do "Last Time" Sepultury

23.12.2019 18:18  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Sepultura udostępniła wideo z tekstem do "Last Time", drugiego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Quadra". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 7 lutego 2020 roku za sprawą Nuclear Blast Records.

"Quadra" będzie albumem konceptualnym, osnutym wokół znaczenia cyfry cztery. "Quadra" to również słowo oznaczające w języku portugalskim "pole gry". Materiał na płytę powstał w szwedzkim "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Okładkę przygotował Christiano Menezes.

Dyskografię studyjną Sepultury zamyka album "Machine Messiah", który kwartet nagrał w "Fascination Street Studios". Longplay ujrzał światło dzienne 13 stycznia 2017 roku pod egidą Nuclear Blast.

Sepultura powstała w 1984 roku w Belo Horizonte z inicjatywy braci Maxa i Iggora Cavalerów. Po kilku przetasowaniach wykrystalizował się bardziej stały skład z Paulo Jr. na basie i Jairo Guedzem na gitarze. Razem zespół zarejestrował swoje pierwsze wydawnictwo: split "Bestial Devastation / Seculo XX" z grupą Overdose. W roku 1987 do Sepultury dołączył gitarzysta Andreas Kisser, który wraz z Paulo Jr. pozostaje w formacji do dziś. Max Cavalera opuścił kapelę w roku 1996, kiedy pozostali muzycy chcieli zwolnić Glorię Cavalerę, piastującą wówczas stanowisko menadżera.

Przypominamy, że Sepultura wystąpi na "Mystic Festival 2020" w Krakowie. Na liście potwierdzonych wykonawców znaleźli się również Judas Priest, Mercyful Fate, Nightwish, Gojira, Mastodon, Accept, Mgła, Sepultura, Katatonia, Obituary, Heilung, Devin Townsend, Amorphis, Vader, Oranssi Pazuzu, Black River, Witchcraft, Truchło Strzygi, The Hu, Baest, Alien Weaponry, Motanka, Infected Rain, Beast in Black i Hentai Corporation.

Na "Mystic Festival 2020" zakupić można karnety w cenie 479 zł od sztuki. Bilety jednodniowe kosztują 279 zł. Ceny obowiązują do 14 maja 2020 roku albo do wyczerpania puli. Na festiwalu zagra trzydzieści zespołów podzielonych na trzy sceny.

Na terenie festiwalu dostępne będzie pole namiotowe w cenie 99 zł od osoby. Wstęp dla dzieci poniżej 13 roku życia jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideo z tekstem do "Last Time" Sepultury
starysłuchacz (gość, IP: 79.186.5.*), 2020-02-06 11:59:49 | odpowiedz | zgłoś
Płyta musi być bardzo ciekawa bo jej fragmenty nadaje w Trójce redaktor Piotr Kaczkowski. Ja jestem po jej pierwszym przesłuchaniu w całości i jestem pod wrażeniem ile to jeszcze nowych pomysłów Sepultura ma w zanadrzu. Ogólnie wrócili do starego stylu, wg mnie jest tu trochę Arise wymieszanego z Machine Messiah czyli nie wszystkim Państwu to się spodoba.
re: Wideo z tekstem do "Last Time" Sepultury
Szamrynquie
Szamrynquie (wyślij pw), 2019-12-23 20:53:01 | odpowiedz | zgłoś
Sepa się zrobiła bardzo ciekawa. Jak dla mnie, nowa płyta będzie jedną z najbardziej wyczekiwanych w przyszłym roku.
re: Wideo z tekstem do "Last Time" Sepultury
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2019-12-27 12:29:18 | odpowiedz | zgłoś
Dla mnie nawet zaskakująca (w partiach bez wokalu).