zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lipca 2020

Klip z tekstem do "Ashes" reaktywowanego Dawn of Solace

16.01.2020 16:25  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Noble Demon na YouTube i profil Dawn of Solace na Facebooku

Zaprezentowano wideoklip z tekstem do utworu "Ashes" reaktywowanego Dawn of Solace - jednego z metalowych projektów Tuomasa Saukkonena, znanego między innymi z Wolfheart, Before the Dawn i Black Sun Aeon. Kompozycja pochodzi z albumu "Waves", którego premiera zapowiedziana została na 24 stycznia 2020 roku nakładem Noble Demon.

Fiński multiinstrumentalista Tuomas Saukkonen stworzył wykonujący melodyjne połączenie doom i death metalu Dawn of Solace w 2005 roku, aby wydać materiał, który nie pasował mu do jego zespołu Before the Dawn. Album "The Darkness" ukazał się w maju 2006 roku. Autor wykonał samodzielnie prawie wszystkie partie instrumentów i część wokali. Wspomogli go Eikind z Before the Dawn i Jukka Salovaara. Lider odpowiadał też za produkcję albumu.

Na początku 2013 roku Tuomas Saukkonen rozwiązał wszystkie swoje projekty i stworzył Wolfheart.

W 2019 roku ogłoszono reaktywację Dawn of Solace. Materiał na album "Waves" nagrany został we wrześniu w "Deep Noise Studios" w fińskiej Kuovoli. Tuomas Saukkonen wykonał większość partii instrumentów. Funkcję głównego wokalisty objął tym razem Mikko Heikkila, który z liderem współpracował już w Black Sun Aeon.

Lista utworów:

1. Lead Wings
2. Ashes
3. Silence
4. Hiding
5. Tuli
6. Numb
7. Choice
8. Ghost

W listopadzie 2019 roku zaprezentowano teledysk do utworu "Lead Wings".

O kolejnym utworze promującym album Tuomas Saukkonen napisał: "'Ashes' miał się stać muzycznym i tekstowym ucieleśnieniem smutku. Jak ciemny pokój bez drzwi ani okien, gdzie czas stoi w miejscu, a ciemność powoli wypełza z kątów i zstępuje na was".

Komentarze
Dodaj komentarz »