zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 15 czerwca 2021

Paradise Lost, Gold i Winterfylleth na "Into the Abyss Fest"

16.01.2020 17:23  autor: Verghityax, źródło: profil "Into the Abyss Fest" na Facebooku

Do składu piątej edycji "Into the Abyss Fest" dołączyły zespoły Paradise Lost, Gold, Winterfylleth, Mork, Truchło Strzygi i Czerń. Wcześniej swój udział potwierdziły Venom, Dead Congregation, Rebaelliun, Dopelord, Gruzja, Big Brave, Deszcz, H.EXE i Fuoco Fatuo. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 i 16 maja 2020 roku w klubie "Zaklęte Rewiry" we Wrocławiu.

Paradise Lost, Kraków 9.10.2017, fot. Verghityax
Paradise Lost, Kraków 9.10.2017, fot. Verghityax

W marcu 2017 roku muzycy Paradise Lost rozpoczęli sesję nagraniową do studyjnego następcy "The Plague Within". "Medusa" ujrzała światło dzienne 1 września 2017 roku za sprawą Nuclear Blast. W celu nagrania materiału zespół wszedł do nowej siedziby "Orgone Studios" w brytyjskim Woburn, wcześniej studio mieściło się w Londynie. Do roli producenta ponownie zaangażowany został Jaime Gomez Arellano.

Paradise Lost powstał w 1988 roku w Halifax. Zespół uważany jest, obok Anathemy i My Dying Bride, za jednego z pionierów brzmienia, łączącego w sobie doom i death metal. Od początku działalności trzon formacji stanowią Nick Holmes na wokalu, Greg Mackintosh i Aaron Aedy na gitarze oraz Stephen Edmondson na basie.

Gold nadal promuje swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Why Aren't You Laughing?". Wydawnictwo ukazało się 5 kwietnia 2019 roku pod egidą Artoffact Records. Na jego zawartość złożyło się jedenaście autorskich kompozycji. Do roli producenta zaangażowany został Jaime Gomez Arellano.

Gold to holenderski sekstet, grający rock inspirowany dokonaniami takich kapel, jak The Devil's Blood, Beastmilk i In Solitude. Głosem grupy jest Eva Milena, której rodzice wybrali imię na cześć kochanki Franza Kafki - Mileny Jesenskiej. Formacja ma na swoim koncie cztery longplaye studyjne - debiutancki "Interbellum" ujrzał światło dzienne w 2014 roku.

Studyjną dyskografię Winterfylleth zamyka "The Hallowing of Heirdom", szósty longplay studyjny w dorobku grupy. Jego premiera odbyła się 6 kwietnia 2018 roku za sprawą Candlelight Records. Na płycie znalazło się dwanaście utworów, które muzycy zarejestrowali w "Skyhammer Studio" pod okiem Chrisa Fieldinga. Masteringiem zajął się Markus Stock.

Winterfylleth powstał w 2007 roku w Manchesterze, nazwę zaczerpnąwszy od staroangielskiego słowa, oznaczającego "październik". Od początku trzon formacji stanowią gitarzysta i wokalista Chris Naughton oraz perkusista Simon Lucas. Debiutancki album Brytyjczyków, pt. "The Ghost of Heritage", ujrzał światło dzienne w 2008 roku.

Mork to jednoosobowy projekt Thomasa Eriksena, powstały w 2004 roku w Halden. Debiutancką demówkę, pt. "Rota til ondskap", jak również wszystkie późniejsze dokonania, muzyk realizował sam, czasami korzystając jedynie z pomocy zaproszonych gości - na potrzeby poszczególnych kompozycji. W takim charakterze na płytach Mork wystąpili między innymi Nocturno Culto, Silenoz i Seidemann.

W 2017 roku Mork podpisał kontrakt z Peaceville Records, pod którego szyldem wydał reedycje wczesnych nagrań oraz kolejne albumy. Ostatnie wydawnictwo zespołu, a zarazem jego czwarty longplay studyjny, pt. "Det svarte juv", trafiło do sprzedaży 19 kwietnia 2019 roku.

Dyskografię Truchła Strzygi zamyka EP-ka, pt. "Nad którymi nie czuwa żaden stróż". Premiera wydawnictwa odbyła się 15 lutego 2019 roku pod egidą Godz ov War Productions. Na zawartość EP-ki składają się trzy autorskie kompozycje, które powstały we współpracy z "Golgotha Studio". Za miksy i mastering odpowiada Tomasz W.

Truchło Strzygi to młoda grupa z Raszyna, tworząca mieszankę thrash i black metalu w języku polskim. 1 czerwca 2018 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny kwartetu, zatytułowany "Pora umierać". Materiał wypuściła wytwórnia Godz Ov War Productions.

Warszawska grupa Czerń powstała w 2013 roku i od tego czasu wypuściła EP-kę "Nie ze skały, a ze strachu" oraz split z zespołem Kaldera.

15-16.05 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
Bilety: 149 zł (bilet jednodniowy) i 249 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »