zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 22 kwietnia 2021

Closterkeller i Pudelsi zagrają na promie na Bałtyku

24.01.2020 09:32  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Stena Line

W ramach imprezy z cyklu "Muzyka na fali", która odbędzie się od 29 lutego do 1 marca 2020 roku, wystąpią zespoły Pudelsi i Closterkeller. Grupy zagrają na statku "Stena Spirit" płynącym z Gdyni do Karlskrony i z powrotem.

Rockowy zespół Pudelsi powstał w 1985 roku w Krakowie, na gruzach formacji Dupą - po śmierci jej wokalisty, Piotra Marka. Na pierwszych albumach korzystał jeszcze tekstów lidera poprzedniej grupy. Największą popularność przyniosły mu ostatnie długograje z Maciejem Maleńczukiem w składzie, na których nie sięgał już po dzieła dawnego kolegi. Od 2010 roku obowiązki wokalisty pełni Piotr "Foreman" Foryś. Dyskografię grupy zamykają studyjny album "Uber alles" z lutego 2017 roku i wydana dwa lata później na CD i DVD koncertówka "Psychosymfoniko".

Wykonujący między innymi rock gotycki Closterkeller powstał w 1988 roku w Warszawie. Skład zmieniał się wielokrotnie. Z założycieli grupy do dzisiaj występuje w niej tylko wokalistka Anja Orthodox. Drugi pod względem stażu jest klawiszowiec Michał "Rollo" Rollinger", który grał na prawie wszystkich albumach zespołu, w tym na ostatnim, zatytułowanym "Viridian", wydanym 22 września 2017 roku. Resztę składu stanowią obecnie gitarzysta Michał Jarominek, basista Olo Gruszka i perkusista Adam Najman.

W ramach cyklu "Muzyka na fali" na statkach Stena Line grały już między innymi Lombard, De Mono, Golden Life i Chłopcy z Placu Broni. Dotychczas koncerty odbywały się tylko jednego dnia - tym razem zaplanowano je na dwa. Statek wypłynie z Gdyni w sobotę, 29 lutego 2020 roku, o godzinie 21. W nocy zagrają Pudelsi. Closterkeller wystąpi w drodze powrotnej z Szwecji, wczesnym wieczorem. 1 marca, o godzinie 19:30 prom ma zakończyć swój kurs, w Gdyni. W cenie pakietu znajduje się rejs w dwie strony, miejsce w dwuosobowej kabinie, lunch all inclusive, koncerty i inne rozrywki. Nie opublikowano jeszcze dokładnego programu. Dostępne są również bilety na rejsy w jedną stronę.

Dzień przed wypłynięciem z Gdyni obie grupy zagrają w Kępicach.

28.02 - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice

29.02-1.03 - prom "Stena Spirit", Gdynia - Karlskrona - Gdynia
Bilety: od 189 zł (pakiet w dwie strony)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Closterkeller i Pudelsi zagrają na promie na Bałtyku
pik (gość, IP: 79.191.211.*), 2020-01-25 17:24:09 | odpowiedz | zgłoś
No to.. płyniemy ;)