zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 17 maja 2021

Beyond the Event Horizon pokazał okładkę albumu

29.01.2020 16:53  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Beyond the Event Horizon na Facebooku

Obchodząca dziesięciolecie działalności grupa instrumentalna Beyond the Event Horizon zaprezentowała okładkę swojego drugiego albumu. "Leaving the 3rd Dimension" ma się ukazać wiosną 2020 roku. Grafikę stworzyła Metakasia.

Poznański Beyond the Event Horizon powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzystów: Adama Kowalki i Marka Chorążyczewskiego. Po dwóch latach formowania ustabilizował się skład z basistą Jakubem Puszyńskim, perkusistą Pawłem Michałowskim i klawiszowcem Tytusem Adamczewskim.

W lutym 2013 roku w zespół zarejestrował materiał na swój debiutancki album, zatytułowany "Event Horizon", wydany w marcu 2014 roku.

W listopadzie 2017 roku ogłoszono rozstanie grupy z Markiem Chorążyczewskim i Jakubem Puszyńskim. W styczniu jako nowego członka przedstawiono Tomasza Wałęsę.

W marcu 2018 roku ukazał się minialbum "Far". Materiał wydano też na płycie winylowej, w formie splitu - na przeciwnej stronie krążka znalazł się "Koniec" grupy Syrbski Jeb.

Sesja nagraniowa albumu "Leaving the 3rd Dimension" odbyła się w listopadzie 2019 roku. Zgodnie z tradycją zespół pracował w "Perlazza Studio", pod okiem Przemysława Wejmanna. Do kilku utworów swoje partie zarejestrował basista Maciej Hildebrandt, który następnie - zajmując miejsce Krystiana Derdzińskiego - dołączył do Adama Kowalki, Pawła Michałowskiego i Tytusa Adamczewskiego na stałe.

Zespół będzie promował album koncertami wiosną 2020 roku, w tym - w Poznaniu - na siódmej edycji "4 Pór Rocka". W Krakowie wystąpi przed Hellhaven. Wcześniej, w lutym, we Wrocławiu Beyond the Event Horizon zagra na imprezie "Progwrock". Łącznie, pod hasłem "3rd Dimension Tour 2020", grupa ma w ogłoszonych planach zaprezentowanie się w dziesięciu miastach w Polsce.

7.02 - Wrocław, "Łącznik" (+ Artyfiction; Sweetie and the Boys)
Bilety: 15 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu)

2.04 - Toruń, "Dwa Światy" (+ Megaraż)

3.04 - Grudziądz, "Sztukateria" (+ Megaraż)

4.04 - Łódź, "Tu" (+ Hellhaven)

16.04 - Warszawa, "Potok" (+ Pale Mannequin)

17.04 - Ostrów Wielkopolski, "Piwiarnia u Bossmanna"

18.04 - Poznań, "U Bazyla" (+ Abstrakt; Enigmatic; Hurry, Eskimo)
Bilety: od 35 zł (przedsprzedaż)

7.05 - Dąbrowa Górnicza, "Rock Out" (+ Moanaa)

8.05 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club" (+ Moanaa)

9.05 - Kraków, "Garage Pub" (+ Hellhaven; Ciryam)
Bilety: 20 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »