zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 11 sierpnia 2022

Kat z Romanem, Vader i Malevolent Creation w Gdańsku

1.06.2021 09:23  autor: Verghityax, źródło: profil "United Arts Festival" na Facebooku

Na terenie gdańskiego "Hevelianum" - w dniach od 13 do 15 sierpnia 2021 roku - odbędzie się trzydniowy "United Arts Festival". Pierwszego dnia zagrają Riverside, Steve Rothery Band, Collage, Mick Moss, Amarok, Inside Again, Art of Illusion, Retrospective, Mission Jupiter, Mechanizm i Pale Mannequin. Dnia drugiego wystąpią Kat & Roman Kostrzewski, Illusion, Vader, Batushka Krzysztofa Drabikowskiego, Malevolent Creation, Hate, Antigama i Trauma. Skład dnia trzeciego nie został jeszcze ogłoszony.

Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax
Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax

Riverside obchodzić będzie dwudziestolecie działalności. Dyskografię formacji zamyka album "Wasteland". Jest to pierwsze dokonanie grupy bez udziału gitarzysty Piotra Grudzińskiego. Sesja nagraniowa odbyła się w warszawskim "Studiu Serakos" pod okiem Magdy i Roberta Srzednickich. Okładkę przygotował Travis Smith. Zespół zarejestrował materiał jako trio. Płyta ukazała się 28 września 2018 roku za sprawą Mystic Production w Polsce oraz Inside Out Music w pozostałych krajach.

Kat & Roman Kostrzewski promuje obecnie "Popiór" - jest to pierwsze dokonanie zespołu z Jackiem Hiro na gitarze. Dołączył on do kapeli w 2015 roku, zastępując Piotra Radeckiego. To także pierwszy album grupy bez udziału Ireneusza Lotha - zamiast niego za perkusją zasiadł Jacek Nowak, dawny bębniarz Virgin Snatch. "Popiór" trafił do sprzedaży 1 marca 2019 roku.

Vader promować będzie album "Solitude in Madness". Premiera płyty miała miejsce 1 maja 2020 roku pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość wydawnictwa składa się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w brytyjskim "Grindstone Studios". Sesja odbyła się latem 2019 roku pod okiem Scotta Atkinsa i zajęła cztery tygodnie. Szatę graficzną przygotował Wes Benscoter.

Po przejęciu Batushki przez Bartłomieja Krysiuka, Krzysztof Drabikowski wystartował z własną wersją projektu, również pod nazwą Batushka. 26 maja 2019 roku muzyk wypuścił własnym sumptem album "Panichida", który w całości skomponował, nagrał i wyprodukował sam. Na potrzeby wydawnictwa powstało osiem autorskich kompozycji.

Amerykanie z Malevolent Creation nadal promują album "The 13th Beast", który ukazał się 18 stycznia 2019 roku pod banderą Hammerheart Records. Jest on pierwszym dokonaniem zespołu w zupełnie nowym składzie. W 2017 roku Phil Fasciana zaangażował do współpracy wokalistę i gitarzystę Lee Wollenschlaegera. Objął on stanowisko po zmarłym Bretcie Hoffmannie. Nowym basistą grupy został Josh Gibbs, z kolei za perkusją zasiadł Philip Cancilla. W roku 2020 w Malevolent Creation doszło do kolejnych zmian personalnych. Nowym wokalistą został Ryan Taylor z Solstice, z kolei na stanowisko bębniarza zaangażowano Rona Parmera.

Do sprzedaży, jak dotąd, trafiły wyłącznie bilety jednodniowe. Wejściówka na dzień pierwszy kosztuje 159 zł, natomiast bilet na dzień drugi nabyć można za 169 zł. Wstęp dla dzieci poniżej 7 roku życia jest bezpłatny.

Komentarze
Dodaj komentarz »