zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Sólstafir i Wishbone Ash na "Ino-Rock Festival 2020"

2.02.2020 11:39  autor: Verghityax, źródło: Rock Serwis

Organizator "Ino-Rock Festival" ogłosił skład tegorocznej edycji wydarzenia, które zmieniło swój format na dwudniowy. W "Teatrze Letnim" w Inowrocławiu zaprezentują się Sólstafir, Wishbone Ash, Soen, Eivor, Long Distance Calling, Lucy in Blue, Retrospective, Frontal Cortex, Karolina Skrzyńska i Misia Furtak. Festiwal odbędzie się w dniach 21 i 22 sierpnia.

Sólstafir, Aleksandrów Łódzki 9.09.2017, fot. Verghityax
Sólstafir, Aleksandrów Łódzki 9.09.2017, fot. Verghityax

Sólstafir ponownie odwiedzi Polskę ze swoim szóstym longplayem studyjnym, pt. "Berdreyminn". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 26 maja 2017 roku pod egidą Season of Mist. Na "Berdreyminn" znalazło się osiem autorskich kompozycji. Tytuł oznacza w języku islandzkim kogoś, kto w snach widzi przyszłość. Do pracy nad albumem muzycy zaangażowali producentów Birgira Birgirssona i Jaime Gomeza Arellano.

Wishbone Ash promować będzie swój nadchodzący album, pt. "Coat of Arms", który ukaże się 28 lutego 2020 roku. We wrześniu 2019 roku zespół ogłosił podpisanie kontraktu z SPV/Steamhammer. W składzie, który nagrał "Coat of Arms", znaleźli się, oprócz gitarzysty i wokalisty Andy'ego Powella, basista Bob Skeat, perkusista Joe Crabtree i przyjęty w 2017 roku gitarzysta Mark Abrahams. Longplay trafi do sprzedaży w wersjach na jednej płycie kompaktowej oraz na dwóch płytach winylowych. Instrumentalny utwór "Latitude" znajdzie się tylko na drugim z tych wydań.

Soen to projekt Martina Lopeza, byłego perkusisty Opeth i Amon Amarth. 1 lutego 2019 roku światło dzienne ujrzał "Lotus", czwarty longplay studyjny grupy. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, które zostały zarejestrowane w "Ghostward Studios" i "Studio 6". Jest to pierwsze dokonanie Soen z gitarzystą Cody'm Fordem.

Eivor to pochodząca z Wysp Owczych wokalistka i kompozytorka. W swojej twórczości łączy ona pop i rock z ze swoim dziedzictwem kulturowym. Jej ostatni album studyjny, pt. "Bridges", pochodzi z 2015 roku. Wkrótce potem artystka zaproszona została do pracy nad ścieżką dźwiękową do serialu kostiumowego "Upadek królestwa".

Niemiecka post-rockowa formacja Long Distance Calling powróci do Polski, aby promować swój ostatni album studyjny, pt. "Boundless". Po dwóch albumach, na których Niemcy eksperymentalnie poszerzyli swoją muzykę o wokale, kwartet postanowił powrócić do formy instrumentalnej. "Boundless" to szósty longplay studyjny w dorobku Long Distance Calling. Jego premiera odbyła się 2 lutego 2018 roku pod banderą Inside Out Music.

Lucy in Blue pochodzi z Islandii i gra progresywny rock. Obecnie grupa ogrywa swój drugi longplay studyjny, pt. "In Flight". Ukazał się on w 2019 roku.

Retrospective to progresywny kwintet z Leszna. W ciągu dwunastu lat działalności formacja wydała cztery wydawnictwa studyjne. Ostatnie z nich, pt. "Latent Avidity", ujrzało światło dzienne w 2019 roku.

Frontal Cortex to olsztyński zespół, wykonujący rock progresywny. W 2018 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji, pt. "Passage".

Komentarze
Dodaj komentarz »