zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 17 kwietnia 2021

Trauma i Bloodthirst w składzie "Siekiera Festu 2020"

14.02.2020 09:49  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Siekiera Festiwalu na Facebooku

Kolejnymi zespołami, które zaprezentują się na scenie "Siekiera Festu 2020", będą Trauma i Bloodthirst. Wcześniej potwierdzono udział w wydarzeniu grup Hate, Innersphere, Doomas, Corruption, Infernal War, FAM, Besatt, Twoyastara of Death, Hate Them All, Nuclear Vomit, Proch, Necrosys i Kalt Vindur, a także lokalnych formacji The Burning Hands i Mindfak, które wystąpiły na dwóch koncertach klubowych poprzedzających pierwszą edycję imprezy. Festiwal odbędzie się od 14 do 16 sierpnia 2020 roku na Polach Osobowickich we Wrocławiu.

Elbląska Trauma powstała w 1988 roku jako Thanatos. Obecną nazwę przyjęła w grudniu 1992 roku. Od początku na gitarze gra w zespole Jarosław "Mister" Misterkiewicz. Od 1990 roku towarzyszy mu perkusista Arkadiusz "Mały" Sinica. W 2009 roku na stanowisko wokalisty powrócił Artur "Chudy" Chudewniak. Najnowszy, ósmy album studyjny deathmetalowej grupy, zatytułowany "Ominous Black", ma się ukazać 6 marca 2020 roku nakładem Selfmadegod Records.

Łączący elementy thrash i black metalu Bloodthirst powstał w 1999 roku w Poznaniu. Grupie od początku przewodzi gitarzysta i wokalista Rambo. Najnowszą pozycją w dyskografii zespołu jest jego czwarty studyjny długograj, wydany 11 marca 2019 roku nakładem Pagan Records "I Am Part of That Power Which Eternally Wills Evil and Eternally Works Wrong".

Zespół The Burning Hands powstał w 2013 roku we Wrocławiu z inicjatywy perkusisty Krzysztofa Kamisińskiego i gitarzysty Łukasza Uchwała. Wkrótce skład uzupełnili basista Marcin Szadyn i wokalista Damian Kikoła. Miejsce pierwszego z nich zajmuje obecnie Norbert Pawlak. Grupa łączy w swojej twórczości między innymi groove i death metal. W dorobku ma minialbum "Particles of Humanity" z 2017 roku, a obecnie pracuje nad pierwszym długograjem.

Mindfak powstał w 2012 roku w Żaganiu. Po krótkim pierwszym okresie działalności zawiesił ją, po czym reaktywował się we Wrocławiu. W 2016 roku ustabilizował się skład grupy, którą od tamtej pory tworzą: gitarzyści Sebastian "Czaja" Muszyński i Adam Wieczorkowski, wokalista i basista Jacek Zema i perkusista Tomasz Wesołowski. Zespół wykonuje mieszankę groove i thrash metalu. W 2016 roku wydał minialbum "Treter". Pierwszy długograj zespołu, zatytułowany "Wierutny", ukazał się 29 września 2019 roku.

Na scenie festiwalu w ciągu trzech dni zaprezentować się ma osiemnaście zespołów, z których przedstawiono już siedemnaście. W sprzedaży są obecnie karnety kolekcjonerskie z I puli. Bilety jednodniowe dostępne będą od II puli.

Karnety 3-dniowe: 70 zł (I pula), 90 zł (II pula), 100 zł (III pula) i 120 zł (w dniach festiwalu)
Bilety 1-dniowe: 40 zł (II pula), 50 zł (III pula) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »