zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Desert Sessions pokazał teledysk do "If You Run"

14.02.2020 08:33  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Desert Sessions na YouTube

Projekt Desert Sessions zaprezentował teledysk do utworu "If You Run". Reżyserią klipu zajął się Rio Hackford. Kompozycja pochodzi z "Vol. 11: Arrivederci Despair". Materiał wydany został razem z "Vol. 12: Tightwads & Nitwits & Critics & Heels" jako jeden album, 25 października 2019 roku, nakładem Matador Records. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Sonic Records.

Desert Sessions to jeden z projektów muzycznych, które Joshua Homme stworzył w ciągu kilku lat od rozpadu grupy Kyuss. Pierwsza zorganizowana przez niego sesja odbyła się w sierpniu 1997 roku w należącym do członków zespołu Earthlings? studiu "Rancho De La Luna" w Joshua Tree, w stanie Kalifornia. Do 2003 roku w nagraniach, wydanych na pięciu albumach z podwójnymi numerami, udział brali, oprócz gitarzysty i gospodarzy, między innymi Ben Shepherd, Josh Freeze, PJ Harvey, Twiggy Ramirez, członkowie Yawning Man oraz koledzy inicjatora z grup Kyuss, Queens of the Stone Age i Eagles of Death Metal. Ostatnim przejawem aktywności Desert Sessions przed kilkunastoletnią przerwą były jego dwa jedyne występy na żywo - w 2004 roku pojawił się w brytyjskiej telewizji oraz na kalifornijskim "Coachella Valley Music and Arts Festival". Od tamtej pory Joshua Homme kilka razy zapowiadał powrót projektu.

Materiał na jedenastą i dwunastą część cyklu zarejestrowany został w większości w ciągu sześciu dni w grudniu 2018 roku, w studiu "Rancho De La Luna". W sesji wzięli udział Joshua Homme, Billy F. Gibbons z ZZ Top, Jake Shears z Scissor Sisters, Mike Kerr z Royal Blood, Matt Berry z What We Do in the Shadows i Toast of London, Libby Grace Hackford i Toornst Hulpft, z których wszyscy nagrali w poszczególnych utworach prowadzące partie wokalne, oraz Stella Mozgawa z Warpaint, Carla Azar z Autolux, Les Claypool z Primus i Matt Sweeney.

Lista utworów:

"Vol. 11: Arrivederci Despair"
1. Move Together
2. Noses in Roses, Forever
3. Far East for the Trees
4. If You Run

"Vol. 12: Tightwads & Nitwits & Critics & Heels"
1. Crucifire
2. Chic Tweetz
3. Something You Can't See
4. Easier Said Than Done

W utworze "If You Run" obowiązki głównej wokalistki wzięła na siebie Libby Grace Hackford. Towarzyszyli jej Joshua Homme i Matt Sweeney jako gitarzyści, basista Mike Kerr i perkusistka Carla Azar. W wideoklipie wystąpili również Billy F. Gibbons, Dave Catching i Stella Mozgawa.

Przed "If You Run" pokazano też teledyski do "Crucifire" i "Easier Said Than Done".

Desert Sessions sugeruje, że przygotowuje światową trasę koncertową.

Komentarze
Dodaj komentarz »