zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 kwietnia 2020

Album byłych członków My Dying Bride do odsłuchu

15.02.2020 08:46  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Godthrymm

Wytwórnia Profound Lore Records udostępniła do odsłuchania pierwszy album doommetalowego zespołu Godthrymm, w skład którego wchodzą byli muzycy takich formacji, jak My Dying Bride, Solstice i Vallenfyre. "Reflections" ukazał się 14 lutego 2020 roku.

Szkocki gitarzysta i wokalista Hamish Glencross grał w zespole Vallenfyre od jego założenia w 2010 roku do rozwiązania osiem lat później. Ponadto w latach 1996 - 1999 udzielał się w Solstice, a potem, w latach 2000 - 2014, w My Dying Bride.

W 2017 roku muzyk założył Godthrymm. Wraz z nim trzon grupy stanowi Shaun Taylor-Steels, który bębnił wcześniej między innymi w My Dying Bride i Solstice, a także w Anathemie.

W marcu 2018 roku nakładem Transcending Records ukazał się debiutancki minialbum zespołu, zatytułowany "A Grand Reclamation". Kolejny, "Dead in the Studio", grupa wydała w maju 2019 roku własnym sumptem.

Materiał na "Reflections" nagrany i zmiksowany został przez Nathana Baileya. Masteringiem zajął się Mark Midgley. Okładkę zaprojektował Brian D'Agosta.

Lista utworów:

1. Monsters Lurk Herein
2. Among the Exalted
3. The Sea as My Grave
4. We Are the Dead
5. The Light of You
6. The Grand Reclamation
7. Cursed Are the Many
8. Chasmic Sorrows

Już po nagraniu albumu do zespołu dołączył basista "Sasquatch" Bob Crolla.

Tagi: Godthrymm
Komentarze
Dodaj komentarz »