zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

British Lion Steve'a Harrisa w Polsce

3.03.2020 17:16  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Współtworzony przez Steve'a Harrisa z Iron Maiden zespół British Lion przyjedzie do Polski w ramach europejskiej trasy koncertowej. Jedyny występ w naszym kraju zaplanowano na 4 lipca 2020 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

Na początku lat 90. gitarzysta Grahame Leslie wręczył Steve'owi Harrisowi kasetę z nagraniami swojego zespołu British Lion. Zainteresowany materiałem basista Iron Maiden rozpoczął współpracę z projektem jako menadżer, producent i kompozytor. Zanim ukazały się jakiekolwiek efekty tej kolaboracji, grupa się rozpadła, ale Steve Harris pozostał w kontakcie z Grahame'em Lesliem i wokalistą Richardem Taylorem. Projekt przywrócono do życia, gdy do spółki dołączył gitarzysta David Hawkins. Przygotowany wspólnie materiał wydany został 24 września 2012 roku jako solowy album Steve'a Harrisa, zatytułowany "British Lion".

W październiku 2018 roku do odsłuchania udostępniono premierową kompozycję "Spit Fire". Następnie, jesienią 2019 roku, zapowiedziano album "The Burning" i zaprezentowano kolejne dwa utwory: "Lightning" oraz tytułowy. Materiał nagrano w "Barnyard Studios", gdzie został też zmiksowany przez Tony'ego Newtona. Produkcją zajął się Steve Harris. Basiście, wokaliście i dwóm gitarzystom towarzyszył perkusista Simon Dawson. Premiera "The Burning" miała miejsce 17 stycznia 2020 roku.

4.07 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Tagi: British Lion
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: British Lion Steve'a Harrisa w Polsce
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-03-09 19:38:26 | odpowiedz | zgłoś
Jak widzę, British Lion będzie tak jakby w trasie z Iron Maiden, np. w Warszawie jednego dnia w jednym klubie wystąpi BL, a następnego na większym obiekcie zagra IM.
re: British Lion Steve'a Harrisa w Polsce
Forever (gość, IP: 89.64.37.*), 2020-03-09 20:08:34 | odpowiedz | zgłoś
Dokładnie tak, Maiden na PGE... trochę większy obiekt!