zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 8 grudnia 2022

Nowy termin koncertu i wideoklip British Lion

14.10.2021 09:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Knock Out Productions i British Lion na Facebooku

Współtworzony przez Steve'a Harrisa z Iron Maiden zespół British Lion podał nowe daty swojej trasy po Europie. Występ w Warszawie został przeniesiony do "Progresji". Zagrać w klubie grupa zamierza 23 lipca 2022 roku - dzień przed koncertem Iron Maiden w tym samym mieście. Formacja zaprezentowała ponadto wideoklip do "Bible Black". Utwór pochodzi z wydanego 17 stycznia 2020 roku albumu "The Burning".

Na początku lat 90. gitarzysta Grahame Leslie zainteresował Steve'a Harrisa nagraniami swojego zespołu British Lion. Basista Iron Maiden rozpoczął współpracę z projektem jako menadżer, producent i kompozytor. Zanim ukazały się jakiekolwiek efekty tej kooperacji, grupa się rozpadła, ale Steve Harris pozostał w kontakcie z Grahame'em Lesliem i wokalistą Richardem Taylorem. Projekt przywrócono do życia, gdy do muzyków dołączył gitarzysta David Hawkins. Przygotowany wspólnie materiał wydany został 24 września 2012 roku jako solowy album Steve'a Harrisa zatytułowany "British Lion".

Drugi długograj grupy - "The Burning" - sygnowany był już jej pierwotną nazwą. Materiał nagrano w "Barnyard Studios", gdzie został też zmiksowany przez Tony'ego Newtona. Produkcją zajął się Steve Harris. Basiście, wokaliście i dwóm gitarzystom towarzyszył perkusista Simon Dawson.

Lista utworów:

1. City of Fallen Angels
2. The Burning
3. Father Lucifer
4. Elysium
5. Lightning
6. Last Chance
7. Legend
8. Spit Fire
9. Land of the Perfect People
10. Bible Black
11. Native Son

Koncert British Lion w Warszawie pierwotnie planowany był na 4 lipca 2020 roku i odbyć się miał w klubie "Proxima". Bilety zakupione przed zmianą - która objęła też ceny - zachowują ważność na nowy termin, można je również zwracać. W pobliżu Polski w ramach tej samej trasy zespół wystąpić ma 19 czerwca w Pradze i 3 lipca w Berlinie.

23.07.2022 - Warszawa, "Progresja"
Wejście: 18:00
Start: 19:00
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Tagi: British Lion
Komentarze
Dodaj komentarz »