zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 grudnia 2022

Jako support British Lion w Warszawie wystąpi Airforce

7.04.2022 12:41  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Airforce, British Lion i Knock Out Productions na Facebooku

Jako support British Lion do Polski przyjedzie Airforce. Koncert dwóch powiązanych personalnie z Iron Maiden grup odbędzie się 23 lipca 2022 roku w warszawskiej "Progresji".

Gitarzysta Chop Pitman i basista Tony Hatton od 1979 roku grali ze sobą w londyńskim zespole EL-34. W 1986 roku nowym perkusistą został Doug Sampson, były członek zaprzyjaźnionego Iron Maiden, a stanowisko wokalisty objął jego brat, Sam Sampson. Oprócz składu, wkrótce zmianie uległa też nazwa zespołu - od tamtej pory grupa funkcjonuje jako Airforce.

Po przerwie w działalności, w 2016 roku heavymetalowa formacja, niemająca w dorobku jeszcze żadnego albumu, wydała kompilację "Judgement Day" zawierającą nagrania z różnych lat. Jedynym muzykiem, który wystąpił we wszystkich utworach, był Chop Pitman. Wkrótce po premierze siły ponownie połączyli z nim Tony Hatton i Doug Sampson. Do 2018 roku zespół opublikował dwie EP-ki zarejestrowane z wokalistą Dilianem Arnaudovem. Na studyjnym albumie "Strike Hard" z września 2020 roku i wydanej rok później koncertówce "Live Locked N' Loaded - In Poland Lublin Radio" zaśpiewał już Flavio Lino. W paru utworach z tego okresu jako gość wystąpił Paul Di'Anno - dawny wokalista Iron Maiden.

Koncert British Lion w Warszawie pierwotnie planowany był na 4 lipca 2020 roku i odbyć się miał w klubie "Proxima". Bilety zakupione przed zmianą - która objęła też ceny - zachowują ważność na nowy termin, można je również zwracać. Dzień po występie British Lion, w tym samym mieście Steve Harris zaprezentuje się też z Iron Maiden.

23.07.2022 - Warszawa, "Progresja"
Wejście: 18:00
Start: 19:00
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?