zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 sierpnia 2022

Apocalyptica nagrała utwór z wokalistą Sabaton

11.03.2020 14:18  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Fińska Apocalyptica udostępniła "Live or Die", utwór nagrany z Joakimem Brodenem, wokalistą Sabatonu. Singiel jest samoistnym wydawnictwem, niepowiązanym z żadnym albumem. Do kompozycji powstał teledysk - obraz wyreżyserował Ville Juurikkala, ujęcia wykonano w Berlinie.

"Live or Die" zarejestrowany został w Finlandii. Produkcją zajęli się muzycy Apocalyptiki z pomocą Martina Hansena.

Apocalyptica promuje obecnie "Cell-0", swoje pierwsze w pełni instrumentalne dokonanie od czasu albumu "Reflections" z 2003 roku. Premiera płyty miała miejsce 10 stycznia 2020 roku za sprawą Silver Lining Music.

Materiał na "Cell-0" zarejestrowany został w ciągu trzech miesięcy w studiu "Sonic Pump" w Helsinkach. Miksy wykonał Andrew Scheps. W sesji nagraniowej gościnnie wziął udział Troy Donockley z Nightwish. Do powrotu do korzeni muzyków zainspirowała ostatnia trasa koncertowa, podczas której w całości wykonywali swój debiutancki "Plays Metallica by Four Cellos".

Apocalyptica, Kraków 8.10.2015, fot. Verghityax
Apocalyptica, Kraków 8.10.2015, fot. Verghityax

Przypominamy, że Apocalyptica zagra na "3-Majówce" we Wrocławiu. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja 2020 roku na terenie "Pergoli" i "Hali Stulecia". Swój udział potwierdzili również Epica, The Sisters of Mercy, Peter Hook and The Light, Kult, Nosowska, Gerry Leonard, Pidżama Porno, Happysad, Illusion, Organek, Percival Schuttenbach, Hunter, Jelonek, Sweet Noise, Sonbird, Łąki Łan, Łydka Grubasa, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, Laboratorium Pieśni i Mrozu.

W 2020 roku Apocalyptica zagra w Polsce dwa razy. Drugi koncert będzie miał charakter klubowy - zaplanowano go na 6 listopada w "Progresja Music Zone" w Warszawie. Na scenie zaprezentuje się również holenderska Epica.

1-3.05 - Wrocław, "Hala Stulecia" i "Pergola"
Bilety: 89 zł (bilety jednodniowe), 135 zł (karnety dwudniowe na 1 i 2 maja oraz karnety dwudniowe na 2 i 3 maja) i 175 zł (karnety trzydniowe)

6.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 169 zł (przedsprzedaż) i 190 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »