zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 16 lipca 2020

Jubileuszowa trasa New Model Army

11.03.2020 17:33  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Brytyjska grupa New Model Army zapowiedziała jubileuszową trasę koncertową z okazji 40-lecia działalności. W jej ramach zespół wystąpi w Polsce dwukrotnie: 28 października 2020 roku w klubie "Proxima" w Warszawie i 29 października w klubie "Kwadrat" w Krakowie.

New Model Army, Kraków 18.10.2019, fot. Verghityax
New Model Army, Kraków 18.10.2019, fot. Verghityax

Na nadchodzących koncertach New Model Army ma wykonywać przekrojowy repertuar ze wszystkich etapów swojej działalności. Każdy występ ma trwać trzy godziny.

Dyskografię New Model Army zamyka "From Here", piętnasty longplay studyjny w dorobku Brytyjczyków. Na wydawnictwie znalazło się dwanaście utworów, które zespół skomponował w ciągu dwóch miesięcy. W celu zarejestrowania materiału formacja Justina Sullivana weszła do studia "Ocean Sound Recordings", mieszczącego się na norweskiej wysepce Giske. Sesja trwała dziewięć dni. Premiera "From Here" miała miejsce 23 sierpnia 2019 roku pod egidą earMUSIC.

Historia New Model Army sięga 1980 roku. Od początku liderem pozostaje Justin Sullivan - wokalista, twórca tekstów i współtwórca muzyki. Pozostali członkowie założyciele to basista Stuart Morrow i perkusista Phil Tompkins. W ciągu pierwszego roku Tompkinsa zastąpił Robb Waddington. Debiutancki singiel zespołu był owocem kilku koncertów, które grupa dała w Londynie w 1982 roku, jednak prawdziwą sensację wzbudził występ New Model Army w popularnym brytyjskim show "The Tube" dwa lata później. Około trzydziestu fanów formacji zdołało dostać się do studia w trakcie programu na żywo. Żywiołowa reakcja publiki na wykonane przez muzyków "Christian Militia" przeszła do historii, a ich pierwszy album, pt. "Vengeance", zajął główne miejsce na liście "Independent Charts". Wielkie wytwórnie, które dwa lata wcześniej odrzuciły materiał, teraz prześcigały się, aby podpisać kontrakt z kapelą.

Kolejny przełomowy moment w karierze New Model Army miał miejsce w 1986 roku. Producent Glyn Johns, który współpracował między innymi z Led Zeppelin, The Rolling Stones i The Beatles, zgodził się wyprodukować trzeci longplay zespołu - "The Ghost of Cain".

Komentarze
Dodaj komentarz »