zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 lipca 2020

Dool prezentuje "Wolf Moon"

14.03.2020 09:26  autor: Verghityax, źródło: profil Dool na Facebooku

Holenderski Dool wypuścił teledysk do "Wolf Moon", pierwszego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, pt. "Summerland". Album trafi do sprzedaży 10 kwietnia 2020 roku za sprawą Prophecy Productions.

Obraz wyreżyserowała Nina Spiering.

Na "Summerland" znajdzie się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował w belgijskim "DAFT Studios" i szwedzkim "Studio Cobra" pod okiem Martina Ehrencrony. Miksami i masteringiem zajął się Magnus Lindberg z Cult of Luna. W sesji gościnnie udział wzięli Per Wiberg z Opeth, Okoi Jones z Bolzer i Farida Lemouchi z The Devil's Blood. Okładkę przygotowała Nona Limmen.

Lista utworów:

1. Sulphur & Starlight
2. Wolf Moon
3. God Particle
4. Summerland
5. A Glass Forest
6. The Well's Run Dry
7. Ode to the Future
8. Be Your Sins
9. Dust & Shadow

W maju 2019 roku Dool wydał EP-kę "Love Like Blood", na której znalazł się cover "Love Like Blood" Killing Joke oraz koncertowe wersje utworów "She Goat" i "In Her Darkest Hour".

Dool, w którego skład wchodzą między innymi muzycy The Devil's Blood, powstał w Rotterdamie. W swojej twórczości kapela łączy rock z elementami gotyckimi i psychodelicznymi. W 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta grupy, pt. "Here Now, There Then". Składający się z ośmiu kompozycji materiał wyprodukował Pieter Kloos.

Tagi: Dool
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Dool prezentuje "Wolf Moon"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-03-14 14:43:12 | odpowiedz | zgłoś
Zwrotki w klimacie rockowych list przebojów z lat 90. :) Całkiem spoko.