zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 2 grudnia 2020

Death Angel na "Pol'and'Rock Festival"

19.03.2020 14:20  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Do składu tegorocznej edycji "Pol'and'Rock Festival" dołączyli weterani thrash metalu z Death Angel. Festiwal odbędzie się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Death Angel, Warszawa 15.11.2017, fot. Lazarroni
Death Angel, Warszawa 15.11.2017, fot. Lazarroni

Death Angel promuje obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Humanicide". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 31 maja 2019 roku nakładem Nuclear Blast Records.

"Humanicide" to czwarty z kolei album, który muzycy zarejestrowali w "Audiohammer Studios" pod okiem Jasona Suecofa, który odpowiada również za miksy. Masteringu podjął się Ted Jensen ze "Sterling Sound". Okładkę przygotował Brent Elliott White.

Death Angel powstał w 1982 roku. Kapelę utworzyli Rob Cavestany na gitarze prowadzącej, Dennis Pepa na wokalu i basie, Gus Pepa na gitarze rytmicznej i Andy Galeon na perkusji. Rok później kwartet wydał swoją debiutancką demówkę, pt. "Heavy Metal Insanity". Mark Osegueda, początkowo pełniący rolę technicznego zespołu, został w 1984 roku jego wokalistą. Swój pierwszy koncert w nowym składzie muzycy zagrali w kwietniu 1984 roku przed Megadeth.

Druga demówka formacji, pt. "Kill as One", zwróciła na siebie uwagę wytwórni Enigma. W rezultacie pod jej szyldem światło dzienne ujrzał pierwszy i drugi longplay studyjny kwintetu: "The Ultra-Violence" i "Frolic Through the Park". W roku 1989 Geffen Records wykupiła kontrakt Death Angel, aby wydać ich trzeci album, pt. "Act III". Podczas trasy promującej płytę, autokar zespołu rozbił się w Arizonie. Perkusista Andy Galeon odniósł w wypadku poważne obrażenia, a prognozowane przywrócenie mu sprawności miało zająć ponad rok. Kiedy grupa nie uległa naciskom Geffen Records, aby natychmiastowo zatrudnić nowego bębniarza i wrócić do pracy, wytwórnia porzuciła zespół, co doprowadziło muzyków do zakończenia działalności.

Death Angel reaktywował się w 2001 roku z okazji charytatywnego koncertu "Thrash of the Titans". Gus Pepa, przebywający wówczas poza granicami kraju, nie mógł wziąć udziału w przedsięwzięciu, toteż za jego przyzwoleniem zespół zaangażował na stanowisko gitarzysty Teda Aguilara. Od tego czasu grupa zrealizowała sześć longplayów studyjnych.

Przed Death Angel swój udział w "Pol'and'Rock Festival" potwierdzili Static-X, Clutch, Dropkick Murphys, King Gizzard & The Lizard Wizard, While She Sleeps, Organek, Pidżama Porno, Tagada Jones, The Rumjacks, Raz Dwa Trzy, Saint City Orchestra i Dirty Shirt.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Death Angel na "Pol'and'Rock Festival"
Thrash Lover (wyślij pw), 2020-03-19 23:14:37 | odpowiedz | zgłoś
Dobra kapela! Chyba, po tych pechowych wydarzeniach sprzed lat, ostatnio lepiej im się powodzi. Grają w Polsce prawie co rok :)