zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 9 kwietnia 2020

Teledysk do "Ancient Wars" zespołu No Raza

23.03.2020 16:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Noble Demon na YouTube

W dniu premiery albumu "Transcending Material Sins" grupy No Raza zaprezentowano teledysk do pochodzącego z niego utworu "Ancient Wars". Długograj ukazał się 20 marca 2020 roku nakładem Noble Demon Records.

No Raza powstał w 1997 roku w Kolumbii. W 2004 roku wydał "Del Poder A La Muerte" - swój debiutancki album. Drugi długograj studyjny, zatytułowany "Misantropia", ukazał się dopiero w 2012 roku, a kolejny - "When Chaos Reigns" - w 2014 roku. Wszystkie trzy nagrane zostały przez zespół w składzie: wokalista i gitarzysta Juan Guillermo Cano, gitarzysta Gustavo Carvajal, basista Alexander Palacio i perkusista Jairo Hernan Gomez.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu, materiał na "Transcending Material Sins" nagrano w kolumbijskim "Nodriza Studios". Fredrik Nordstrom zajął się w swoim "Studio Fredman" w Szwecji miksami i masteringiem, których ukończenie zespół ogłosił na początku grudnia 2019 roku, wkrótce po komunikacie o podpisaniu kontraktu z Noble Demon Records. W utworze "Sail in Rot" gościnnie wystąpił Tony "Demolition Man" Dolan z formacji Venom Inc. Okładkę zaprojektował Juan Guillermo Cano.

Lista utworów:

1. On the Verge of Dying Out
2. Ancient Wars
3. Reborn
4. Fratricide
5. Sail in Rot
6. Alteracion Mental
7. Decontamination
8. Scorn
9. Atricion
10. En Carne y Hueso
11. Transcending Material Sins

Juan Guillermo Cano opisał najnowszy singiel "'Ancient Wars' to piosenka opowiadająca historię autochtonicznego plemienia, które stawiło opór obcym najeźdźcom, którzy przybyli do Ameryki Południowej, by narzucać swe religie, wierzenia i kulturę, i zdołali zatruć jego korzenie, zanieczyścić starożytną spuściznę, którą rodowi tubylcy chronili i bronili aż do śmierci.

Teledysk "Ancient Wars" został nagrany w opuszczonych ruinach Centrum Psychiatrycznego Pilgrima, zlokalizowanego na Long Island, w stanie Nowy Jork, dobrze znanego jako największy szpital psychiatryczny na świecie i jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w stanie. Otwarty w 1941 roku, przetrzymywał w szczytowym okresie 16 tysięcy pacjentów. Mała część tej ogromnej placówki psychiatrycznej pozostaje sprawna. Terapia elektrowstrząsowa i lobotomia były głównym leczeniem, jakie nauka mogła wówczas zaoferować - dziś przypominają nam o mrocznych czasach psychiatrycznej opieki zdrowotnej".

Poprzednimi singlami promującymi album były "On the Verge of Dying Out", "Reborn" i "Sail in Rot".

Nowym domem stała się dla kolumbijskiego zespołu Floryda. W składzie znajdują się obecnie Juan Guillermo Cano, Jairo Hernan Gomez, gitarzysta Camilo Sanchez i amerykański basista Mike Spillane.

Tagi: No Raza
Komentarze
Dodaj komentarz »