zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 9 kwietnia 2020

Warbell opublikował teledysk do "The Mercenary's Fate"

25.03.2020 11:23  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Warbell na Facebooku

Jeleniogórski Warbell zaprezentował drugi teledysk promujący album "Plague". Wideoklip wyreżyserowali Ryszard Fiedorowicz i Paweł Szczypka. Wystąpiła w nim grupa rekonstrukcji historycznej Wotan Hird. Drugi długograj grającej melodyjny death metal kapeli ukazał się 13 września 2019 roku.

Zespół Warbell założyli w 2007 roku gitarzyści Marcin "Maroon" Witeska i Piotr "Peter" Hasioli oraz basista Paweł "Bloody" Szczypka. Wkrótce dołączył do nich perkusista Patryk Kryński. Ponieważ grupa nie mogła znaleźć odpowiedniego wokalisty, jego obowiązki na wydanym pod koniec 2009 roku demie "Battle of Unnumbered Tears" pełnił Paweł Szczypka. W 2010 zespół zawiesił działalność.

W styczniu 2013 roku Warbell reaktywował się w zmienionym składzie. Nowymi członkami zostali wokalistka Karolina "Gigi" Więcek i perkusista Rafał "Viader" Wiaderek. 1 grudnia 2015 nakładem Goressimo Records ukazał się debiutancki album kapeli, zatytułowany "Havoc". W 2016 roku Marcin Witeska wycofał się z gry w zespole, pozostał jednak zaangażowany w komponowanie. Grupa postanowiła nie przyjmować na jego miejsce nikogo na stałe, a jedynie na potrzeby koncertów.

Materiał na album "Plague" skomponowali Piotr Hasioli, Paweł Szczypka i Marcin Witeska. Teksty napisali Karolina Więcek i Paweł Szczypka. Partie gitar zarejestrowali Piotr Hasioli i Marcin Witeska. Główne wokale wykonała Karolina Więcek, a wspierające - Paweł Szczypka, który zajął się też gitarą basową i klawiszami. Na perkusji zagrał Rafał Wiaderek. Piotr Hasioli odpowiadał również za miksy i mastering. Pierwszym teledyskiem promującym album był "Dualmind".

Lista utworów:

1. Dualmind
2. Every Storm
3. Plague
4. The Fallen
5. Wheel of Life
6. Flames of Truth
7. Dethronement
8. Wolfpack
9. Icaros
10. Mercenary's Fate
11. The Passenger

W 2019 roku Piotr Hasioli odszedł z zespołu. Gitarzystą Warbell jest obecnie Kamil "Turek" Turczynowicz. Pod koniec stycznia 2020 roku Karolina Więcek i Paweł Szczypka pożegnali się też z Rafałem Wiaderkiem, a na początku marca jako nowego perkusistę przedstawili Bartosza Dolewskiego.

Warbell często koncertuje za granicą. W Polsce w najbliższych miesiącach miał zagrać na dziewiątej edycji festiwalu "Uwolnić Muzykę", w lipcu 2020 roku, jednak wydarzenie, w związku z pandemią COVID-19, zostało odwołane.

Tagi: Warbell
Komentarze
Dodaj komentarz »