zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Pearl Jam udostępnia wizualizacje do "Gigaton"

28.03.2020 11:43  autor: Verghityax, źródło: profil Pearl Jam na Facebooku

Pearl Jam udostępnił wizualizacje do wszystkich utworów z ostatniego albumu studyjnego, zatytułowanego "Gigaton". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 27 marca 2020 roku.

Materiał na "Gigaton" wyprodukował Josh Evans. Na okładce znalazło się zdjęcie kanadyjskiego fotografa i biologa Paula Nicklena, które wykonał on na Ziemi Północno-Wschodniej, należącej do archipelagu Svalbard.

Lista utworów:

1. Who Ever Said
2. Superblood Wolfmoon
3. Dance of the Clairvoyants
4. Quick Escape
5. Alright
6. Seven O'Clock
7. Never Destination
8. Take the Long Way
9. Buckle Up
10. Come Then Goes
11. Retrograde
12. River Cross

Pearl Jam powstał w 1990 roku w Seattle jako jeden z pionierów grunge'u. Od początku grupę tworzą Eddie Vedder na wokalu i gitarze, Mike McCready na gitarze prowadzącej, Stone Gossard na gitarze rytmicznej i Jeff Ament na basie. Do masowej świadomości muzycy przebili się już za sprawą pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Ten".

W ciągu trzech dekad działalności Pearl Jam sprzedał 85 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. W roku 2017 zespół został wprowadzony do "Rock and Roll Hall of Fame".

Przypominamy, że Pearl Jam zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 13 lipca 2020 roku w "Tauron Arenie". W charakterze supportu zaprezentuje się White Reaper.

White Reaper to amerykańska grupa, grająca garażowy punk. Kwintet promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, pt. "You Deserve Love". Jego premiera odbyła się 18 października 2019 roku - jest to pierwsze wydawnictwo kapeli, które ukazało się w barwach Elektra Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »