zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Pearl Jam wyda album "Dark Matter"

15.02.2024 19:27  autor: Verghityax, źródło: profil Pearl Jam na Facebooku

Pearl Jam zapowiedział premierę swojego dwunastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Dark Matter". Ukaże się on 19 kwietnia 2024 roku, pod egidą Monkeywrench Records i Republic Records. Jednocześnie do sieci trafił utwór tytułowy.

Na "Dark Matter" znajdzie się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Shangri-La". Za produkcję odpowiada Andrew Watt. Okładkę namalował Alexandr Gnezdilov.

Lista utworów:

1. Scared of Fear
2. React, Respond
3. Wreckage
4. Dark Matter
5. Won't Tell
6. Upper Hand
7. Waiting for Stevie
8. Running
9. Something Special
10. Got to Give
11. Setting Sun

Pearl Jam powstał w 1990 roku w Seattle jako jeden z pionierów grunge'u. Od początku grupę tworzą Eddie Vedder na wokalu i gitarze, Mike McCready na gitarze prowadzącej, Stone Gossard na gitarze rytmicznej i Jeff Ament na basie. Do masowej świadomości muzycy przebili się już za sprawą pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Ten".

W ciągu trzech dekad działalności Pearl Jam sprzedał ponad 85 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. W roku 2017 zespół został wprowadzony do "Rock and Roll Hall of Fame".

Tagi: Pearl Jam
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Pearl Jam wyda album "Dark Matter"
Boomhauer
Boomhauer (wyślij pw), 2024-02-17 13:30:45 | odpowiedz | zgłoś
Nudziarze. ;) A poza tym od jakiegoś czasu całkiem w politykę poszli.
Pamięta ktoś na MTV Celebrity Deathmatch walkę Eddie Vedder vs Scott Stapp? Śmieszna była. Co Vedder zarzucał Stappowi, że tamten ukradł mu głos. A Stapp na to, że Vedder mu zazdrości bycia przypakowanym. :D