zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 czerwca 2020

Ville Valo wrócił z EP-ką "Gothica Fennica, Vol. 1"

28.03.2020 20:45  autor: Verghityax, źródło: profil Heartagram na Facebooku

Bez wcześniejszych zapowiedzi Ville Valo - wokalista HIM - powrócił z nowym projektem solowym pod nazwą VV. Jednocześnie muzyk udostępnił całą zawartość EP-ki, zatytułowanej "Gothica Fennica, Vol. 1".

Na EP-ce znalazły się trzy autorskie kompozycje.

Lista utworów:

1. Salute the Sanguine
2. Run Away from the Sun
3. Saturnine Saturnalia

HIM powstał na przełomie roku 1991 i 1992 w Helsinkach z inicjatywy wokalisty Ville Valo i basisty Mikko "Mige" Paananena. W 1997 roku zespół zadebiutował albumem "Greatest Lovesongs Vol. 666", który w Finlandii pokrył się platyną. Najlepiej sprzedającym się dokonaniem formacji okazał się następny longplay, "Razorblade Romance", którego premiera odbyła się dwa lata później.

Ostatnim dokonaniem Finów jest studyjny album "Tears on Tape", który ujrzał światło dzienne 29 kwietnia 2013 roku za sprawą wytwórni Razor & Tie. Produkcją zajął się Hiili Hiilesmaa, który pracował wcześniej z grupą przy "666 Ways to Love: Prologue", "Greatest Love Songs vol. 666", "Love Metal" i "Venus Doom". Za miksy odpowiada Tim Palmer.

Tagi: VV, HIM
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Ville Valo wrócił z EP-ką "Gothica Fennica, Vol. 1"
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2020-03-30 08:28:43 | odpowiedz | zgłoś
Mógł skrzyknąć kolegów z zespołu, przecież to brzmi jak HIM z nowszych płyt. Szkoda, że chłop się nie rozwija, ale domyślam się, że z czegoś rachunki opłacać trzeba. "Saturnine Saturnalia" niezłe, reszta raczej taka sobie.
re: Ville Valo wrócił z EP-ką "Gothica Fennica, Vol. 1"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-03-30 18:02:06 | odpowiedz | zgłoś
Z ciekawości sobie puściłem i dla mojego niewprawionego ucha to rzeczywiście po prostu HIM. Z całości podoba mi się tylko początek i koniec "Saturnine Saturnalia".