zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 21 marca 2023

Kaelan Mikla przed Ville Valo

8.02.2023 19:11  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Islandzka grupa Kaelan Mikla otwierać będzie koncerty Villego Valo w ramach europejskiej trasy koncertowej. W Polsce zaplanowano dwa występy, odbędą się one 14 lutego 2023 roku w klubie "Stodoła" w Warszawie i 15 lutego w klubie "Studio" w Krakowie. Bilety na oba wydarzenia są już wyprzedane.

Kaelan Mikla promować będzie swój czwarty longplay studyjny, pt. "Undir Koldum Nordurljósum". Na albumie znalazło się dziesięć kompozycji, które wyprodukował Bardi Johannsson. Masteringiem zajął się Styrmir Hauksson. W sesji gościnnie udział wzięli muzycy Alcest - rezultatem współpracy jest utwór "Hvitir Sandar". "Undir Koldum Nordurljósum" trafił do sprzedaży 15 października 2021 roku, pod egidą Artoffact Records.

Kaelan Mikla to żeńskie post-punkowe trio, które powstało na początku 2013 roku i zdobyło pierwsze miejsce podczas konkursu "Poetry Slam" w Bibliotece Miejskiej Borgarbókasafn. Zespół tworzą Sólveig Matthildur Kristjansdóttir na perkusji i syntezatorach, Margret Rósa Dóru-Harrysdóttir na basie i Laufey Soffia Thórsdóttir na wokalu. Formacja zadebiutowała w 2014 roku, wydając własnym sumptem EP-kę "Glimmer & Aska".

Ville Valo - wokalista nieistniejącego już HIM - promować będzie "Neon Noir", pierwszy longplay, jaki ukazał się pod szyldem jego solowego projektu o nazwie VV. Materiał Ville Valo wyprodukował osobiście. Za miksy odpowiada Tim Palmer, masteringiem zajął się Justin Shturtz w "Sterling Sound". Premiera wydawnictwa miała miejsce 13 stycznia 2023 roku.

W marcu 2020 roku Ville Valo powrócił z nowym projektem solowym, pod nazwą VV. Muzyk udostępnił wówczas trzyutworową EP-kę, zatytułowaną "Gothica Fennica, Vol. 1".

HIM powstał na przełomie roku 1991 i 1992 w Helsinkach z inicjatywy wokalisty Ville Valo i basisty Mikko "Mige" Paananena. W 1997 roku zespół zadebiutował albumem "Greatest Lovesongs Vol. 666", który w Finlandii pokrył się platyną. Najlepiej sprzedającym się dokonaniem formacji okazał się następny longplay, "Razorblade Romance", którego premiera odbyła się dwa lata później.

Ostatnim dokonaniem Finów jest studyjny album "Tears on Tape", który ujrzał światło dzienne 29 kwietnia 2013 roku za sprawą wytwórni Razor & Tie. Produkcją zajął się Hiili Hiilesmaa, który pracował wcześniej z grupą przy "666 Ways to Love: Prologue", "Greatest Lovesongs vol. 666", "Love Metal" i "Venus Doom". Za miksy odpowiada Tim Palmer.

14.02 - Warszawa, "Stodoła"
15.02 - Kraków, "Studio"

Tagi: VV, Kaelan Mikla
Komentarze
Dodaj komentarz »