zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Joe Satriani pokazał klip do "Big Distortion"

1.04.2020 11:17  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Joe Satriani wypuścił teledysk do utworu "Big Distortion" z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Shapeshifting". Premiera płyty planowana jest na 10 kwietnia 2020 roku pod egidą Sony Music i Legacy Recordings.

Na "Shapeshifting" znajdzie się trzynaście kompozycji, które Joe Satriani zarejestrował z pomocą perkusisty Kenny'ego Aronoffa, basisty Chrisa Chaneya z Jane's Addiction oraz klawiszowca Erica Caudieux. W sesji gościnnie udział wzięli Lisa Coleman i Christopher Guest. Masteringiem zajął się wieloletni współpracownik gitarzysty John Cuniberti.

Lista utworów:

1. Shapeshifting
2. Big Distortion
3. All for Love
4. Ali Farka, Dick Dale, an Alien and Me
5. Teardrops
6. Perfect Dust
7. Nineteen Eighty
8. All My Friends Are Here
9. Spirits, Ghosts and Outlaws
10. Falling Stars
11. Waiting
12. Here the Blue River
13. Yesterday's Yesterday

Joe Satriani uważany jest za jednego z najważniejszych gitarzystów muzyki rockowej. Piętnastokrotnie nominowany był do nagrody "Grammy", a jego płyty sprzedały się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Uczył gry na gitarze Steve'a Vai, Larry'ego LaLonde, Ricka Hunolta, Kirka Hammetta i Alexa Skolnicka. W roku 1988 pełnił obowiązki gitarzysty na solowej trasie Micka Jaggera, pięć lat później pomógł Deep Purple wywiązać się z zobowiązań koncertowych po odejściu Ritchiego Blackmore'a.

Przypominamy, że Joe Satriani zapowiedział europejską trasę koncertową, pod szyldem "The Shapeshifting Tour". Jedyny polski występ zaplanowano na 5 maja 2020 roku. Odbędzie się on w klubie "Stodoła" w Warszawie.

Tagi: Joe Satriani
Komentarze
Dodaj komentarz »