zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 3 czerwca 2020

Rick Wakeman nagrał album "The Red Planet"

1.04.2020 09:03  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ricka Wakemana na Facebooku

Znany z zespołu Yes Rick Wakeman nagrał nowy, progresywnorockowy album, zatytułowany "The Red Planet". Według najnowszych zapowiedzi, powinien się on ukazać w czerwcu 2020 roku, nakładem R&D Media. Klawiszowiec udostępnił fragment utworu "Tharsis Folus".

Angielski klawiszowiec Rick Wakeman rozpoczął karierę muzyka w 1969 roku. Znany jest z licznych dokonań solowych oraz z gry w progresywnorockowym zespole Yes, z którego kilka razy odchodził i wracał. Jego ostatni własny album, zawierający muzykę fortepianową "Christmas Portraits", ukazał się 29 listopada 2019 roku nakładem Sony Classical Records.

Na "The Red Planet" Rick Wakeman wrócił do rocka progresywnego. Na album złoży się osiem premierowych kompozycji. Sesja nagraniowa odbyła się w styczniu i lutym 2020 roku. Klawiszowcowi podczas rejestracji towarzyszył zespół English Rock Ensemble, w składzie którego znaleźli się gitarzysta Dave Colquhoun, basista Lee Pomeroy i perkusista Ash Soan. Przy miksach i produkcji z Rickiem Wakemanem współpracowali Erik Jordan, Simon Heyworth i Doug Harr. Premiera pierwotnie zapowiadana była na 3 kwietnia 2020 roku, ale została przesunięta.

Tagi: Rick Wakeman
Komentarze
Dodaj komentarz »