zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 lipca 2024

Forgotten Tomb udostępnia "Nihilistic Estrangement"

3.04.2020 13:01  autor: Verghityax, źródło: Agonia Records

Włoska formacja Forgotten Tomb udostępniła "Nihilistic Estrangement", tytułowy utwór z nadchodzącego longplaya studyjnego. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 8 maja 2020 roku nakładem Agonia Records.

Zespół komentuje: "'Nihilistic Estrangement' to nasz dziesiąty album, który otwiera nowy rozdział w karierze zespołu i prawdopodobnie nową trylogię. Brzmi inaczej niż nasz poprzedni krążek. Koncepcja, która stała za nagraniem, to chęć oderwania się od wszystkich obecnych trendów, tak w charakterze stylu, jak i samej produkcji. Chcieliśmy aby album brzmiał ponadczasowo. W studiu użyliśmy mikrofonów z lat 60. i 70., graliśmy na instrumentach z wczesnych lat 80., a wszystko nagraliśmy na analogowej taśmie i konsoli".

Na "Nihilistic Estrangement" znajdzie się sześć kompozycji, które wyprodukował Herr Morbid, lider grupy. Miksami zajął się basista Algol. Za mastering odpowiada Jack Control. Okładkę przygotował Paolo Girardi.

Lista utworów:

1. Active Shooter
2. Iris' House Pt. I
3. Iris' House Pt. II
4. Distrust3
5. Nihilistic Estrangement
6. RBMK

Forgotten Tomb powstał w 1999 roku jako jednoosobowy projekt gitarzysty i wokalisty o pseudonimie Herr Morbid. Początkowo utrzymany w stylistyce blackmetalowej, z czasem projekt ewoluował w stronę doom metalu. W roku 2003, po premierze albumu "Springtime Depression", Forgotten Tomb przerodził się w pełnoprawny zespół.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Forgotten Tomb udostępnia "Nihilistic Estrangement"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-04-04 12:40:59 | odpowiedz | zgłoś
Przyjemnie grają, nawet ładna okładka.
re: Forgotten Tomb udostępnia "Nihilistic Estrangement"
Spike (gość, IP: 79.184.157.*), 2020-04-04 00:01:16 | odpowiedz | zgłoś
Niezły zespół, niezły kawałek.. choć nie ma to jak 'disheartenment' - aż musiałem posłuchać sobie teraz... i nadal to lubię ;)