zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 października 2021

Blues Pills wypuścił wideo do "Low Road"

14.04.2020 14:48  autor: Verghityax, źródło: profil Blues Pills na Facebooku

Grupa Blues Pills wypuściła teledysk do "Low Road", drugiego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Holy Moly!". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 19 czerwca 2020 roku nakładem Nuclear Blast.

Obraz wyreżyserował Patric Ullaeus.

Materiał na nadchodzące wydawnictwo zarejestrowany został w domowym studio zespołu w Orebro. Jest to pierwsze dokonanie formacji bez udziału gitarzysty i współzałożyciela Doriana Sorriaux - muzyk rozstał się z Blues Pills w listopadzie 2018 roku, aby poświęcić się karierze solowej. Produkcją kapela zajęła się osobiście, do miksów zaangażowany został Andrew Scheps. Okładkę przygotowała Daria Hlazatova.

Dyskografię studyjną Blues Pills zamyka "Lady in Gold", drugi longplay studyjny w dorobku kapeli. Premiera odbyła się 5 sierpnia 2016 roku w barwach Nuclear Blast. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, które wyprodukował Don Alsterberg. Okładkę stworzyła holenderska artystka Marijke Koger-Dunham, która wcześniej współpracowała z The Beatles i Erikiem Claptonem. Przygotowała też szatę graficzną do debiutanckiego longplaya Blues Pills. Szkic, wykorzystany na okładce "Lady in Gold", powstał około pięćdziesiąt lat wcześniej.

W skład zespołu wchodzą obecnie wokalistka Elin Larsson, gitarzysta Zack Anderson, perkusista Andre Kvarnstrom i basista Kristoffer Schander. Początek działalności grupy datuje się na grudzień 2011 roku.

Bez wsparcia wytwórni i agencji koncertowych zespół Blues Pills organizował duże trasy koncertowe i wypuścił debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Bliss". W lipcu 2013 roku formacja dołączyła do grona kapel wydawanych przez niemiecką Nuclear Blast Records.

Tagi: Blues Pills
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Blues Pills wypuścił wideo do "Low Road"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-04-16 19:01:51 | odpowiedz | zgłoś
Siena Root, potem Blues Pills - chyba lubią w Szwecji taką muzykę.