zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 września 2021

Teledysk do "Queen of Fire" projektu Free Fall

14.04.2020 11:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music Srl na YouTube i profil Magnusa Karlssona na Facebooku

Zaprezentowano teledysk do utworu "Queen of Fire" dowodzonego przez Magnusa Karlssona projektu Free Fall. Obowiązki wokalistki pełni w utworze Noora Louhimo z fińskiego zespołu Battle Beast. Reżyserią wiedoklipu zajął się Ix Valieri. Promowany teledyskiem album "We Are the Night" ukaże się 12 czerwca 2020 roku nakładem Frontiers Music srl.

Szwedzki multiinstrumentalista i producent Magnus Karlsson znany jest ze współpracy z wieloma wykonawcami, w tym, głównie jako gitarzysta, z Primal Fear i z duetem Allen/Lande. Jego projekt Free Fall wydał dotychczas dwa albumy: "Free Fall" w 2013 roku i "Kingdom of Rock" w 2015 roku. Twórca sam zajął się ich produkcją i zagrał na wszystkich instrumentach oprócz perkusji. Obowiązkami głównego wokalisty podzielił się z wieloma zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się między innymi Joe Lynn Turner, Tony Martin, Jorn Lande i Russell Allen.

Również podczas sesji nagraniowej "We Are the Night" Magnus Karlsson sam wykonał wszystkie partie gitary, basu, klawiszy oraz część wokali. Oprócz niego w utworach zaśpiewali: znany z Black Sabbath Tony Martin, Ronnie Romero z obecnego składu Rainbow, Noora Louhimo z Battle Beast, Dino Jelusick z Animal Drive i Dirty Shirley, Renan Zonta z Electric Mob i Mike Andersson z Cloudscape. Na perkusji zagrał Anders Kollerfors. Miksami zajął się Jacob Hansen.

Lista utworów:

1. Hold Your Fire (wokal: Dino Jelusick)
2. Kingdom Falls (wokal: Renan Zonta)
3. We Are the Night (wokal: Magnus Karlsson)
4. Queen of Fire (wokal: Noora Louhimo)
5. Dreams and Scars (wokal: Renan Zonta)
6. All the Way to the Stars (wokal: Mike Andersson)
7. One by One (wokal: Ronnie Romero)
8. Under the Black Star (wokal: Dino Jelusick)
9. Temples and Towers (wokal: Tony Martin)
10. Don't Walk Away (wokal: Magnus Karlsson)
11. On My Way Back to Earth (instrumentalny)
12. Far from Over (wokal: Tony Martin)

Pierwszym singlem promującym album był "Hold Your Fire". Premierę długograja pierwotnie zapowiadano na 8 maja 2020 roku, jednak z powodu utrudnień związanych z pandemią COVID-19 została ona przełożona.

Tagi: Free Fall
Komentarze
Dodaj komentarz »