zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 28 września 2020

Split grup Prąd i AveCaesar do odsłuchu

15.04.2020 09:12  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Prądu i AveCaesar na Facebooku, kanał Prądu na YouTube i profil Prądu na Bandcampie

Zespół Prąd udostępnił do odsłuchania wydany 12 kwietnia 2020 roku split z duetem AveCaesar. Na materiał składa się sześć utworów, w tym dwa przygotowane wspólnymi siłami.

Za realizację nagrań, miksy i mastering odpowiada Radek Sławuta z "So High Records". Oprawę graficzną przygotował Jakub Szeptun. W utworze "Głód" AveCaesar odpowiadał za perkusję, a w tekście wykorzystano wiersz Arthura Rimbauda.

Lista utworów:

1. Prąd - Conan Astronauta
2. Prąd - Jetson 5
3. Prąd/AveCaesar - Głód
4. AveCaesar/Prąd - Happy Valley
5. AveCaesar - Barren Soil
6. AveCaesar - Surrending

Wrocławski Prąd powstał w 2009 roku. Po kilku latach poszukiwania odpowiedniego dla siebie stylu i po zmianie wokalisty, w 2016 roku zespół opublikował EP-kę zatytułowaną po prostu "Prąd". Jedynym albumem w dorobku grupy jest wydany w 2018 roku "Lot".

W składzie Prądu znajdują sie obecnie wokalista Marcin Gałkowski, który działa też w projekcie Blues for Neighbors, gitarzyści Rafał Bielski i Wojciech Szelwicki, basista Tomasz Krymski i perkusista Piotr Krawczyk.

Występujący w zwierzęcych maskach wrocławski duet AveCaesar tworzą od początku gitarzysta Silvio Noir i perkusista Fabio Vendetta. Obaj pełnią też funkcję wokalistów.

Zespół wydał dotychczas dwa albumy: "Training for Utopia" w październiku 2015 roku i "Growing" w lutym 2017 roku. W kwietniu 2018 roku ukazała się EP-ka "Long Story Short Vol. I". W przygotowaniu jest album zatytułowany "Thoughts Become Violence".

Tagi: Prąd, AveCaesar
Komentarze
Dodaj komentarz »