zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

"Octotanker" Prądu do odsłuchania

26.09.2021 17:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Prądu na Facebooku

Zespół Prąd udostępnił do odsłuchania swój nowy album. "Octotanker" ukazał się 23 września 2021 roku na płytach kompaktowych, nakładem Galactic SmokeHouse.

Wrocławski Prąd powstał w 2009 roku. Po kilku latach poszukiwania odpowiedniego dla siebie stylu i po zmianie wokalisty, w 2016 roku zespół opublikował EP-kę zatytułowaną po prostu "Prąd". Następnie ukazały się album "Lot" z 2018 roku oraz wydany 12 kwietnia 2020 roku split z AveCaesar.

W składzie Prądu znajdują się obecnie wokalista i tekściarz Marcin Gałkowski, który działa też w projekcie Blues for Neighbors, gitarzyści Rafał Bielski i Wojciech Szelwicki, basista Tomasz Krymski i perkusista Piotr Krawczyk.

Sesja nagraniowa "Octotanker" odbyła się we wrocławskim "Baikonur Studio", od grudnia 2020 roku do stycznia 2021 roku. Drugi album Prądu, w przeciwieństwie do pierwszego, zawiera utwory z tekstami w języku angielskim. Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Radek Sławuta z "So High Records". Autorem oprawy graficznej jest Kamil "Lupus" Boettcher.

Lista utworów:

1. Bring Me the Head of Nurse Hatchett
2. Octotanker
3. Conan the Astronaut 2
4. Nothing We Know Can Remain
5. I Look Into the Sky
6. Starflow Distraction
7. Lunar Sea
8. Aokigahara

Tagi: Prąd
Komentarze
Dodaj komentarz »