zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

"Mystic Festival 2020" nie odbędzie się w terminie

17.04.2020 18:42  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Organizator "Mystic Festival 2020" poinformował, że z uwagi na rozwój pandemii koronawirusa oraz związane z tym obostrzenia, wydarzenie nie odbędzie się w terminie.

Nightwish, Praga 7.12.2015, fot. Verghityax
Nightwish, Praga 7.12.2015, fot. Verghityax

W oświadczeniu czytamy: "Przyjaciele, byliśmy gotowi stawić czoła różnym przeciwnościom losu, w końcu organizowanie festiwali metalowych to zawsze droga pod górkę i pod wiatr - ale tego nie mogliśmy przewidzieć. Pandemia wywołana nowym koronawirusem zaskoczyła cały świat. Granice są zamknięte, transport uziemiony, branża koncertowa z dnia na dzień została sparaliżowana. Niemal codziennie słyszymy o przedłużających się zakazach organizowania imprez masowych w sąsiednich krajach, również sygnały płynące ze strony polskich władz są jednoznaczne - powrotu do stanu sprzed epidemii w najbliższych tygodniach nie możemy się spodziewać.

Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że nie sprawdzą się najgorsze prognozy, ale dziś wiemy już na pewno, że czerwcowa data naszego festiwalu jest niemożliwa do utrzymania. Ale nie składamy broni - w pocie czoła pracujemy nad terminem i formułą, które pozwolą nam się spotkać na 'Mystic Festivalu' w późniejszym terminie i bez przeszkód cieszyć muzyką. To bardzo skomplikowany proces, ale wszystkim - artystom, agentom, naszym partnerom - zależy, by do tego doszło.

Wiemy, że to rozumiecie i doceniacie, czytamy wasze słowa wsparcia i za każde jesteśmy wdzięczni - ale prosimy jeszcze o trochę cierpliwości. Najbliższe tygodnie pozwolą nam przygotować szczegóły propozycji, w której uwzględnimy trzy opcje:
- wykorzystanie zakupionych przez was karnetów i biletów w nowym terminie,
- zamianę ich na vouchery pozwalające na skorzystanie z innych organizowanych przez nas koncertów,
- zwrot pieniędzy dla tych, którzy nie będą mogli lub chcieli skorzystać z żadnego z powyższych rozwiązań.

Póki co, dbajcie o siebie i najbliższych, byśmy mogli zobaczyć się na 'Mystic Festival' w komplecie i w pełni sił. Po tym czasie wymuszonej izolacji i ciszy spotkanie pod sceną i muzyka płynąca z głośników będą nas cieszyć bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Do zobaczenia!".

Na "Mystic Festival 2020" wystąpić miały formacje Judas Priest, Nightwish, Mercyful Fate, Gojira, Mastodon, Accept, Killing Joke, Mgła, Sepultura, Katatonia, Vader, Obituary, Heilung, Baroness, Devin Townsend, Amorphis, Oranssi Pazuzu, Black River, Witchcraft, Bombus, Truchło Strzygi, The Hu, Baest, Alien Weaponry, Motanka, Infected Rain, Beast in Black i Hentai Corporation. Wydarzenie miało się odbyć w dniach 10 i 11 czerwca na terenie "Muzeum Lotnictwa" w Krakowie.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Mystic Festival 2020" nie odbędzie się w terminie
Spike (gość, IP: 79.184.105.*), 2020-04-18 14:02:48 | odpowiedz | zgłoś
No to 'Brutal assault' także pewnie odwołają...
re: "Mystic Festival 2020" nie odbędzie się w terminie
Verghityax (wyślij pw), 2020-04-20 19:04:28 | odpowiedz | zgłoś
Nie zdziwiłbym się, bo dziś już odwołali Obscene Extreme.
re: "Mystic Festival 2020" nie odbędzie się w terminie
kerang (gość, IP: 79.186.82.*), 2020-04-18 09:08:13 | odpowiedz | zgłoś
Jak tylko Wacken Open Air odwołali a ten miał się zacząć pod koniec lipca wiadomo było, że i Mystic polegną. Jednak na festiwalach świat się nie kończy, mamy dzisiaj dostęp do praktycznie wszelkich nagrań, koncertów, materiałów wideo i...stacji radiowych z całego świata np. onlineradiobox. Polecam!
re: "Mystic Festival 2020" nie odbędzie się w terminie
martinez1 (wyślij pw), 2020-04-19 14:11:55 | odpowiedz | zgłoś
Niby tak, ale zespoły na koncertach zarabiały, a przy tym być rzesza ludzi którzy to wszystko przygotowywali, organizowali itd. kolejna sprawa to merch który można było również zakupić na koncertach. A tak to bida z nędzą.